روان درمانی فردی

آزارخواهی جنسی (مازوخیسم)

آزارخواهی جنسی (مازوخیسم)

آزارخواهی جنسی یا مازوخیسم نام خود را از فعالیتهای لئو پولد فون مازوخ آلمانی رمان نویس اتریشی قرن نوزدهم گرفته است که شخصیت های داستان هایش از اینکه زنان با آنها بد رفتاری کنند و بر آن تسلط یابند، لذت جنسی می برند.

مبتلایان به آزارخواهی جنسی اشتغال ذهنی تکراری با امیال جنسی و تخیلات مربوط به تحقیر شدن، کتک خوردن، به بند کشیده شدن و هر نوع رنجی در این زمینه دارند.

آزارخواهی جنسی در مردان و زنان

اعمال آزارخواهی جنسی در مردان شایع تر از زنان است. فرید معتقد بود آزارخواهی ناشی از برگشت تخیلات تخریبی به طرف خود است در برخی موارد، فرد فقط می تواند احساس جنسی را تجربه کند که در پی آن تنبیهی به کار باشد.

افراد دچار آزارخواهی جنسی ممکن است در دوران کودکی تجاربی داشته اند که آنها را متقاعد کرده که درد کشیدن پیش‌شرط لذت جنسی است. حدود ۳۰ درصد مبتلایان آزارخواهی جنسی تخیلات آزارگرانه هم دارند. آزارخواهی اخلاقی عبارت از احساس نیاز به رنج کشیدن که همراه تخیلات جنسی نیست.

مازوخیسم

به عبارت دیگر مازوخیسم یا آزار دوستی انحرافی است که در آن بیمار از آزار دیدن و تحقیر شدن از جانب همسرش به رضایت کامل جنسی می رسد. درجات خفیف مازوخیسم در همه افراد وجود دارد.

برخی از مردم تمایل زیادی به ریاضت و رنج کشیدن، شکست خوردن، توسری خوردن و مانند آنها دارند. بیشتر کسانی که شخصیت انفعالی دارند، آزار دیدن و تحقیر شدن را نیز می پسندند. در این موارد باید گفت که فرد شخصیت مازوخیستیک دارد ولی رفتارهای او به امور جنسی وابسته نیست.

 

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره