روان درمانی فردی

اثرات کوکائین

اثرات کوکائین

کوکایین جز مواد محرک است و می تواند در صورت مصرف سریعاً باعث اعتیاد شود یکی از خطرات مصرف کوکائین افزایش فشار خون، سکته های قلبی و مغزی است.
اولین بار فروید کوکایین را برای درمان افسردگی استفاده کرد ولی به زودی متوجه شد که این ماده به شدت اعتیادآور است و عوارض جانبی زیادی دارد لذا مصرف آن را در بیماران خود قطع نمود.

امروزه نیز بعضی بیماران افسرده از کوکائین برای درمان افسردگی و ایجاد سر خوشی خود استفاده می کنند ولی این ماده برای این کار ساخته نشده و برای سودآوری تولید می شود.

مدت اثر مصرف کوکائین

مدت اثر مصرف کوکائین ۳۰ تا ۶۰ دقیقه است و اثر قدرتمند آن دقایقی بعد از اولین مصرف کوکائین در شخص ظاهر می‌شود؛ اما در دفعات بعدی انطباق در شخص رخ می دهد و شخص برای تجربه اثرات اولیه بعد از مصرف احساس سرخوشی بالا، مجبور است میزان مصرف آن ماده را افزایش دهد و پس از مدتی به الگویی اجباری برای مصرف تبدیل می‌شود. کوکائین مصرفی بعد از جذب در جریان خون توسط کبد متابولیزه شده و از طریق جریان خون وارد مغز می‌شود. این دارو به علت خاصیت منقبض کنندگی رگ ها، باعث کاهش فشار خون کاهش اکسیژن و گلوکز خون میشود. متابولیت های کوکائین ممکن است تا ۱۰ روز در خون و ادرار باقی بمانند.

مصرف کنندگان کوکائین هیجان زده و بی‌حوصله بوده و ممکن است مبتلا به تخیلات و اوهام شوند. آنها احساس می‌کنند که بر روی پوست بدنشان چیزی در حال خزیدن است. به علاوه، معتادانی که کوکائین را از راه بینی مصرف می نمایند یا دود آن را فرو می برند، غالباً آبریزش بینی دارند. تغییرات شایع مربوط به مصرف کوکائین به تفصیل عبارتند از:

  1. اثرات جسمانی
  2.  اثرات روانشناختی
نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره