روانشناسی کودک و نوجوان

اجازه اشتباه کردن را به کودکان بدهید

هرگز فراموش نکنید که اشتباه کردن، جزئی از مسیر پیشرفت است. از همین کودکی اجازه آزمون و خطاهای کوچک را به فرزند خود دهید که تا بعد که بزرگ شد مرتکب اشتباهات بزرگتر با آسیب های جبران ناپذیر نشود.

بگذارید فرزندانتان در کانون امن خانواده اشتباه کنند

بگذارید فرزندانتان در کانون امن خانواده اشتباه کنند تا یاد بگیرند و تجربه کسب کنند و اگر شما این اجازه را به آنها ندهید و تماما مراقب باشید که خطایی رخ ندهد تا مبادا فرزندتان آسیب ببیند، مطمئن باشید او خیلی از چیزها را چون در خانواده ندیده و یاد نگرفته است از راه‌های دیگر حتماً امتحان می‌کند تا نتیجه را با چشمان خود ببیند و آن موقع شما دیگر توانایی کنترل او را ندارید؛ پس لطفاً این وسواسی گری ها را کنار بگذارید و کمی دیدتان را وسیع‌تر کنید و این اطمینان را به فرزند خود دهید: ما هستیم، نگران نباش می توانی بسیاری از چیزها را آزمایش کنی.

نکته: برای ارتباط بهتر با فرزندتان مراقب باشید که هرگاه به او قولی میدهید عمل کنید تا اعتبارتان نزد کودک حفظ شود و هرگز قولی که توانایی انجام آن را ندارید به فرزندتان ندهید چون ارتباطتان را خدشه دار می کند.

نکته: همیشه نیازها و خواسته های کودک را با توجه به سن و نوع شخصیت او در نظر بگیرید و مطابق با آن پیش بروید.
نکته: مراقب باشید که زیاد از حد برای کودکان سخنرانی نکنید، بیشتر سعی کنید از کودکان سوال کنید و بگذارید خودشان حرکت کنند.
نکته: مهارت گفتگو و حل مسائل را فراموش نکنید برای موثرتر واقع شدن ارتباط خود با فرزندتان به آن بسیار نیازمندید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره