بیماری های جنسیزوج درمانی

اختلالات ارگاسمی در زنان

اختلال ارگاسمی زن گاهی ارگاسم مهار شده در زن یا آنورگاسمی نامیده می شود و طبق تعریف ناتوانی مستمر یا عود کننده زن برای دستیابی به ارگاسم است که با فقدان یا تاخیر عود کننده ارگاسم متعاقب مرحله تحریک جنسی طبیعی تظاهر می کند و مرحله تحریک هم طبق نظر بالینگر از لحاظ تمرکز، شدت و مدت کافی است.

اختلال ناتوانی زن در رسیدن به ارگاسم 

به طور خلاصه این اختلال ناتوانی زن در رسیدن به ارگاسم طی خود ارضایی یا مقاربت است. زنانی که با یکی از این دو روش خودارضایی مقاربت به ارگاسم دست می یابند، لزوما تحت عنوان آنورگاسمیک طبقه بندی نمی شوند، هر چند ممکن است در مورد آنان درجاتی از مهار جنسی مطرح باشد.

اختلالات ارگاسمی در زن

فیزیولوژی

تحقیق در مورد فیزیولوژی پاسخ نشان داده است که ارگاسم های ناشی از تحریک کلیتوریس و ارگاسم های ناشی از تحریک واژینال از لحاظ فیزیولوژی برابرند. بسیاری از زنان ضمن مقاربت با ترکیبی از تحریک دستی کلیتوریس و تحریک مهبلی با آلت مرد به ارگاسم میرسند. اختلال ارگاسمی سراسر عمر زمانی است که زن هیچگاه و با هیچ نوع تحریکی به ارگاسم دست نیافته است.

دامنه پاسخ ارگاسمی در زنان

مهم است بدانیم که دامنه ای از پاسخ ارگاسمی در زنان وجود دارد. تعداد قابل توجهی از زنان هرگز به ارگاسم نمی رسند و یا به ندرت به آن دست می‌ یابند. حدود ۷ تا ۱۰ درصد زنان هرگز ارگاسمی نداشته اند. برای بعضی از زنان این یک مشکل است در حالی که دیگران در این خصوص نگرانی و آشفتگی قابل توجهی ندارند.

مثال

به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داده است که ۶۳ درصد از زنان که به نظر می رسید با اشتیاق ازدواج کرده اند اختلالات برانگیختگی و یا ارگاسم را گزارش داده و ۸۵% از روابط جنسی شان راضی بوده اند. بنابراین، مشکلات ارگاسمی لزوماً به معنای این نیست که ناخشنودی جنسی یا آشفتگی ارتباطی در پی خواهد داشت. عوامل فرهنگی سهم بزرگی در تشکیل انتظارات فردی زنان در این حوزه دارد، به عنوان مثال آنچه به واسطه باور های شخصی یا ارزش ها و تجارب شخصی شان انجام می‌دهند، مهم است.

اختلالات ارگاسمی در زن

دارو ها

داروی ضد فشار خون مثل متیل دوپا و گوانتیدین، در تاخیر انزال نقش دارند. انزال تاخیری گذرا با مصرف بیش از حد الکل یا هیپرگلیسمی افزایش قندخون نیز دیده شده است. برخی از موارد این اختلال، در مردان مبتلا به اختلال کم‌توجهی گزارش شده است. نظریه دیگر مربوط به مردان است که با sex اشتغال ذهنی دارند و بیش از حد، چشم چران می باشند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره