روان درمانی فردیدرمان های داروییروانکاوی

اختلالات خوردن

اختلالات خوردن

بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی به عنوان اختلالات خوردن طبقه بندی شده و با الگوهای نابهنجار از رفتار خوردن، به دلیل ترس از فقدان کنترل و فربه شدن مشخص می‌شوند.

مشخصه های اصلی بی اشتهایی عصبی بر اساس ملاک‌های DSM-IV عبارتند از: امتناع از حفظ وزن بدن در حداقل وزن بهنجار یا بالای آن متناسب با سن و قد، ترس شدید از افزایش وزن با وجود وزن کم و اختلال در شیوه ای که چگونه وزن بدن تجربه می‌شود. ملاک های تشخیصی جهت پرخوری عصبی مشتمل هستند بر اپیزودهای راجعه از پرخوری با ولع و سپس رفتار جبرانی نامتناسب جهت جلوگیری از افزایش وزن، مانند استفراغ عمدی. بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی هردو اغلب با اختلالات روانپزشکی دیگر همراه می‌شوند. شایع‌ترین آنها اپیزود افسردگی اساسی است. ولیکن شکایات در مورد آشفتگی خواب نادر هستند.

اختلالات خوردن2 1

تحقیقات خواب در این دو اختلال

تحقیقات خواب در این دو اختلال، آشفتگی تداوم خواب، مانند کاهش کارآیی خواب، افزایش زمان بیداری متناوب و افزایش میزان مرحله ی یک خواب را نشان می‌دهد. نتایج با توجه به میزان SWS و فعالیت موج آهسته متفاوت هستند. مشاهدات متناقض مرتبط با پارامترهای خواب REM نیز عبارتند از: طولانی شدن یا کوتاهی دوره های خواب REM، بهنجار بودن یا کاهش، یا افزایش تراکم خواب REM، عدم وجود ارتباط نظام دار مابین دوره‌های نهفتگی خواب REM و تراکم خواب REM همان گونه که در مورد افسردگی اساسی تپییک است. با این حال، در افراد با پرخوری عصبی، تعداد محدودی از تحقیقات نشان می دهد که SWS، دوره های نهفتگی خواب REM و تراکم خواب REM مشابه آنها در افراد سالم هستند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره