روانکاوی

اختلالات ژنتیکی

اختلالات ژنتیکی

شرح اختلالات ژنتیکی ، در بسیاری از موارد، مشاوره ژنتیک بستگی به تشخیص قبل از تولد دارد. روش های تشخیصی مورد استفاده مشتمل است بر آمنیوسنتز، آزمایشات اولتراسون، رادیوگرافی، فتوسکوپی، نمونه برداری خون و پوست جنین، نمونه برداری از ویلوزیته های کوریونیک، و پالایش از نظر آلفا – فتوپروتئین. تقریباً در دو درصد مادران آزمایش شده نوعی نابهنجاری جنینی کشف می‌شود، از جمله اختلالات وابسته به X، نقص های مجرای عصبی، اختلالات کروموزومی، و نقص های ذاتی مختلف در متابولیسم. هیپرتلوریسم چشم ها را نشان می دهد. برخی از آزمون‌های تشخیصی باخطر همراهند؛ مثلاً فتوسکوپی در ۵ درصد موارد به سقط جنین می انجامد. آمنیوسنتز، که معمولاً بین هفته ۱۴ و ۱۶ حاملگی صورت میگیرد، در کمتر از یک درصد موارد آسیب جنینی یا سقط ایجاد می‌کند. در ۹۸ درصد موارد آزمایشات کامل در زنان حامله هیچ نوع نابهنجاری جدید نشان نمی‌دهد. آزمون های پیش از تولد در زن های بالای ۳۵ سال و کسانی که سابقه خانوادگی نقص های مادرزادی دارند توصیه می شود.

واکنش های والدین

واکنش والدین به نقص های زمان تولد ممکن است به صورت احساس گناه، اضطراب یا خشم باشد. چون بدترین انتظارات آنها در زمان حاملگی واقعیت یافته است. قبل از اینکه والدین راهبردهای مقابله ای فعالانه پیدا کنند درجاتی از افسردگی در مورد فقدان کودک بی نقص خیالی در والدین ظاهر شود. ختم حاملگی به دلیل یک نقص زایمان شناخته شده یا محتمل گزینه‌ای است که برخی از والدین انتخاب می‌کنند.

 

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره