بیماری های جنسیزوج درمانی

اختلال ارگاسم مرد

در اختلال ارگاسمی مرد که گاهی ارگاسم مهار شده یا انزال تاخیری نامیده می‌شود، مرد اگر هم ضمن مقاربت قادر به انزال باشد، به دشواری به آن نائل می‌شود.

اختلال ارگاسمی

در اختلال ارگاسمی سراسر عمر، شخص قادر به انزال در حین مقاربت نبوده است. اگر اختلال پس از یک دوره کارکرد طبیعی انجام شود، تشخیص اختلال اکتسابی گذاشته می‌شود. باید بین ارگاسم و انزال تفاوت قائل شد و این موضوع به خصوص در مورد مردانی صادق است که انزال می کنند ولی از کاهش یا فقدان احساس ذهنی لذت در جریان تجربه ارگاسمی شاکی هستند.

اختلال ارگاسم مرد

بروز اختلال ارگاسمی مرد بسیار کمتر از میزان بروز انزال زودرس و ناتوانی است. اختلال ارگاسمی سراسر عمر در مرد حاکی از آسیب شناسی روانی عمیق تری است. چنین فردی معمولاً از خانواده ای متعصب و سخت‌گیر برخاسته و رابطه جنسی را امری که گناه آلود و آلت جنسی را چیز کثیفی می پندارد و ممکن است به صورت خودآگاه یا ناخودآگاه تمایلات زنا با محارم داشته باشد از این بابت احساس گناه کند.

روابط غیر جنسی

او معمولا در روابط غیر جنسی با دیگران دچار مشکل است و نمی‌تواند با کسی صمیمیت برقرار کند. در مواردی این اختلال بر اثر اختلال نقص توجه، تشدید می‌شود. در این موارد حواس پرتی مرد مانع از انگیختگی کافی برای رسیدن به اوج لذت جنسی می شود. در یک رابطه مستمر، اختلال ارگاسمی اکتسابی مرد معمولاً بازتابی از مشکلات بین فردی است. این اختلال ممکن است، روش مدارا با تغییرات واقعی یا خیالی باشد که در روابط زوج ایجاد شده است

اختلال ارگاسم مرد

از جمله این تغییرات می توان از موارد زیر نام برد :

  • برنامه ریزی برای حاملگی که مرد در آن مردد است
  • از دست دادن جاذبه جنسی برای نامزد
  • و یا توقعات نامزد برای تعهد بیشتر که به صورت عمل درستی آشکار نیست.

این تشخیص وقتی مطرح می‌شود که زمان مقاربت به اندازه کافی باشد، این اختلال از شایع ترین اختلالات کنشی جنسی در زن ها است.

حدود ۵ درصد زنان بالای ۳۵ سال متاهل، دچار اختلال هستند. ممکن است این اختلال موقعیتی باشد یعنی فرد در یک موقعیت، ارگاسم را تجربه کند ولی در موقعیت دیگر ناتوان از تجربه باشد.

می‌توان به اختلال ارگاسم موقعیتی اشاره نمود که فرد با نامزد نمی تواند به ارگاسم برسد ولی با تحریک کلیتوریس با دست، ارگاسم را تجربه می کند. داروهای سروتونرژیک به خصوص SSRIs که برای درمان افسردگی، اضطراب و وسواس مصرف می‌شوند، علل شایع دارویی مولد آن است. میزان کاهش احتمالی استروژن و افزایش پرولاکتین را باید بررسی کرد.

درمان در این اختلال رفع علل اصلی

درمان در این اختلال رفع علل اصلی ایجاد کننده اختلال مانند برطرف کردن تعارضات زناشویی، ارتقاء کیفیت جنسی روابط غیر جنسی، آموزش تمرکز جنسی، تحریک کلیتوریس با دست یا ویبراتور است. افزایش زمان و ارتقا کیفیت عشقبازی قبل از مقاربت مهم است. در صورت عدم درمان و تداوم اختلال می‌تواند باعث بی میلی جنسی و سرمزاجی شود.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره