Site icon مرکز مشاوره آرمیتا

اختلال بیزاری جنسی

بیزاری جنسی

اختلال بیزاری جنسی

لذت جنسی ممکن است جای خود را به بیزاری قاطع نسبت به تماس تناسلی بدهد .وقتی این بیزاری پایدار بوده و با اجتناب تقریبا از هر نوع تماس جنسی تناسلی با یک نامزد همراه است ، بیزاری جنسی مطرح می باشد .

علل این اختلالات به خوبی روشن نیست ،به نظر می رسد مشابه علل اختلال میل جنسی پایین باشد. ارزیابی و درمان مشابه اختلال میل جنسی کم کار است.

ترس های جنسی ویژه

معدودی از زن ها را جنبه های خاصی از عمل جنسی نظیر لمس شدن آلت تناسلی ،مشاهده یا بوی مایع منی یا حتی بوسیدن بی نهایت مشوش می سازد علی رغم این ترس های ویژه ؛ممکن است از سایر اجزاء رابطه جنسی لذت ببرند.

هراس ها و انزجار جنسی

هراس ها و انزجار جنسی به خودی خود ،در مردان یا زنان وجود دارند و مبتلایان به ندرت به درمانگاه ها مراجعه می کنند اما گاهی ممکن است به عنوان علائم همراه دیگر اختلالات جنسی باشند.

بنا براین وقتی چنین نشانه هایی وجود دارند تشخیص گذاری عنصر هراس مهم است .در مردان درد انزالی و مقاربت دردناک غیرمتداول هستند و نیازمند ارزیابی اورولوژیک مناسب جهت رد یک علت عضوی است اما شکایت از درد و آمیزش جنسی یک علت جسمانی است که باید بررسی شود.

اختلال انگیزش جنسی در زن

فقدان انگیزش جنسی در زن به شکل لیز شدن مهبل ظاهر می شود

این کاهش ممکن است ناشی از :

اختلال نعوظی در مرد

این اصطلاح به ناتوانی برای رسیدن به نعوظ یا حفظ آن برای مدتی که برای مقاربت رضایت بحش کفایت کند اطلاق        می شود ممکن است از نخستین اقدام شخص برای رابطه ی جنسی وجود داشته باشد (اولیه )یا پس از یک دوره عمل جنسی طبیعی ظاهر گردد (ثانوی )برخلاف انزال زود رس این مساله در مردهای مسن شایع تر است

علل

موارد اولیه ممکن است از طریق ترکیبی از انگیزه ی جنسی پایین و اضطراب مربوط به عملکرد جنسی پدید آید.

موارد ثانوی ممکن است از کاهش میل جنسی در مردهای میانسال یا سالمند ،

موارد معدودی به ناهنجاری های تامین عروقی نسوج نعوظی آلت ، از جمله کاهش پرفوزیون شریانی ،افزایش نشت وریدی و بیماری پیرونی مربوط هستند .

ارزیابی

جنبه های زیر در ارزیابی کلی اهمیت خاص دارند :

آزمون های خاص برای اختلال کارکرد نعوظ

وقتی علت پس از اخذ شرح حال ،معاینه جسمی،آزمایش های خونی ،مبهم باقی بماند چندین بررسی خاص باید صورت بگیرد.

این آزمون ها به تفکیک تخریب روانشناختی و نورولوژیکی کمک می کند . اگر ظن تخریب عروقی برود ،اولتراسون داپلر ممکن است به تشخیص اعتلال کارکرد شریانی یا وریدی کمک کنند .

پروستاگلاندین درون غاری اگر توانایی عروقی وجود داشته باشد پاسخ مثبت در آلت ایجاد می کند

بررسی های اختصاصی تر در صورت بجا شناخته شدن جراحی عروقی امکان پذیر است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایی

Exit mobile version