روان درمانی فردیمشاوره ازدواج

ازدواج با فرد خودشیفته

ازدواج با فرد خودشیفته

 

افراد خود خواه و متکبر که در روانشناسی خودشيفته نامیده می شوند ویژگیهایی دارند که باعث می شود نتوانند رابطه طولانی مدت و بدون مخاصمه و بدون بی احترامی با کسی دیگر برقرار کنند. و به همین دلیل پس از مدتی رابطه را تیره و تار میکنند و در اصلاح رابطه با دیگران ناتوان هستند. خودشیفتگی به 3 نوع خفیف و متوسط و شدید تقسیم بندی میشود.

ازدواج با فرد خودشیفته

نوع خفیف بیماری 

نوع خفیف در درک بیماری خود بسیار ناتوان است ولی دیگران در طولانی مدت متوجه میشوند که او آدم خودخواهی است و چون خودش را کاملا سالم می داند پس برای درمان مراجعه نمیکند.

نوع متوسط بیماری

نوع متوسط خودش اندکی میداند که خودخواه است ولی از پذیرفتن بیماری خود امتناع میکند زیرا با خودش مشکلی ندارد و حتی از خودخواهی خود لذت میبرد و خودش را لایق خود خواهی می داند مثلا میگوید من به خاطر محسناتی که دارم باید خودخواه و از خود متشکر باشم. نوع شدید میداند که خودخواه است و اگر احساس خطر نکند به خودخواهی خودش اعتراف هم میکند ولی قادر نیست از رفتارهای خودخواهانه دست بردارد. افراد خودشيفته خود خواهی دیگران را بیش برآورد میکنند و دائما شاکی هستند که فلان شخص چقدر خودخواه است.

خودشيفته ها صفاتی دارند که اجازه نمیدهد رابطه خوب و رضایت بخش با دیگران ایجاد کنند. مهمترین صفت منفی خودشيفته ها این است که نمی توانند به شکل واقعی و به اندازه کافی به دیگران احترام بگذارند و اگر فکر کنند که به آنها بی احترامی شده است خشم و نفرت زیادی از خود نشان می دهند.
* کاملا مواظب باشید افراد خودشيفته را به عنوان همسر یا همکار و شریک شغلی انتخاب نکنید زیرا آسيب های روانی و فیزیکی و مالی زیادی به شما خواهند زد.

 

یاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره                 ۲۲۶۳۳۰۳۳ – ۰۲۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۲۲۶۳۴۵۵۸-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره