روانکاوی

استرس و کار زیاد

استرس و کار زیاد

این عامل در ایجاد فقدان علاقه، جنبه فراگیر دارد و هم در مردان و هم در زنان رخ می دهد. معمولا زن و شوهری که چنین عاملی در زندگی شان وجود دارد، میگویند که در خلال تعطیلات یا هر زمانی که به دور از استرس هستند، رابطه جنسی بسیار خوبی دارند

نمونهA

زن و شوهری که رابطه جنسی ضعیف و ناشی از تنش داشتند، و زن از دوری گزینی و فقدان علاقه مرد گلایه داشت، چنین گزارش دادند که وقتی به سفر رفتند، حالت تنیدگی و دوری گزینی مرد برای چهار یا پنج روز ادامه داشت، اما بعد از آن، حالت آرامش در او دیده شد، در فعالیت های خانوادگی شرکت کرد و علاقه بیشتری نسبت به رابطه جنسی یافت.

نمونهB

زن و شوهر دیگری متوجه شدند که زندگی شغلی انرژی‌بر مرد همراه با خطر از دست دادن روزانه میلیون‌ها پوند در معاملات ارز، سرانجام او را مبتلا به خستگی و بی علاقگی به رابطه جنسی کرده است. در اینجا نیز این زن و شوهر دریافتند هنگامی که به تعطیلات می روند، علاقه جنسی مرد به حالت اول برمی گردد.

نمونهC

زنی که مادر چند نوجوان بود، گلایه داشت که علاقه جنسی او بسیار اندک است.همچنین او گزارش می داد که ساعات زیادی از روز را به نگرانی درباره تکالیف مدرسه بچه ها و کمک به آنها می‌گذارند. از شوهر او خواسته شد که به جای زن به یکی از فرزندان کمک کند، به نگرانی‌های زنش گوش دهد و با نگرانی او درباره فرزندان، همراه شود. افزون بر این، از این زن و شوهر خواسته شد یک جدول زمان بندی برای یک بار نزدیکی در هفته تنظیم کنند.

رضایت جنسی

به این ترتیب رضایت جنسی و دفعات آن افزایش یافت استرس ها دیگر که اثر نامطلوبی بر میل جنسی می گذارد، داغ دیدگی، بیکاری، قرض، اخراج، دزدی خانه، نگرانی درباره اعضای خانواده و مشکل با همسایه ها است با اکثر این مسائل، در جای خود می توان مقابله کرد، و چنانچه نتوان آنها را حل کرد، احتمالا فقدان میل در فرد مشکل دار تداوم خواهد یافت.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره