روانکاوی

اشکال مختلف سردی جنسی در زنان

سردی جنسی در زنان

حالت نداشتن میل جنسی به همان اندازه نیز کسانی که اختلال روانی دارند دیده می شود، نزد زنانی که از تعادل روحی برخوردارند نیز مشهود است و ما ابتدا به شرح بعضی از انواع سرد مزاجی نزد آن دسته از زن‌هایی که زمینه‌ روانی غیرعادی داشته ولی به ظاهر عادی و سالمند، می پردازیم و بعدا علل سرد مزاجی نزد زنانی که اختلال روانی و کم و بیش بازی واضحی دارند شرح خواهیم داد.

الف) گروه زنان بی اعتنا و بی تفاوت در عمل جنسی:

در این زنان میل جنسی ناقص است. زن پس از مدت طولانی یا نا محدود به برخودداری از اعمال جنسی خو گرفته است. چنین زنی در زندگی همسری خود نیز برای عمل نزدیکی هیچگونه رغبتی نشان نمی‌دهد و عمل نزدیکی را بدون لطف و ملاحت و همچنین بدون عشق و میل مفرط تحمل می کند. از نظر روحی چنین زنی در مقاربت شرکتی نخواهد داشت.

زنانی که به بی‌حسی جنسی دچار هستند ما آنها را دارای طبیعت سرد می‌خوانیم در حقیقت محتمل هیچگونه زیانی به طور مستقیم نمی‌شوند ولی این دسته از زنان غالباً مانع می‌شوند که همسرانشان به ارضاء کامل جنسی برسند. مثل آنست که مرد در توقعاتی که از همسر عمل همسری دارد. انتظاراتش برآورده نشده و زن سرد مزاج او برخلاف پیمان زناشویی رفتار نموده است.

غالبا گروه زنان بی تفاوت به حد کافی و بی میل خود را آشکار می سازند و فقدان و خواهش جنسی آنها به عقیده بعضی یک نوع خویشتن داری است. گاهی ممکن است عده ای از این گروه، مردان را با طنازی و عشوه گری تصاحب کرده و در مناسبات بسیار صمیمانه، با نمایش های فریبنده که به خوبی قادر به ایفا آن هستند، بی آنکه خود در این ماجرا شرکت جویند، میل جنسی را در همسر بیدار کرده و او را گرم لذت سازند.

ب) گروه زنانه امتناع کننده و بیمناک از عمل نزدیکی:

این گروه زنان در موقع مقاربت ممکن است تحریک شوند ولی حقیقت امر آن است که عمل جنسی برایشان اکراه آور است. انگیزه درونی آنها به علت پشیمانی از عمل نزدیکی، ترس از حاملگی و نیز ترسهای دیگر از بیماری مقاربتی و بی میلی بودن به جنس مرد و غیره لگام زده می‌شود، …. چه بسا زنانی که عمل مقاربت برایشان مشمئزکننده است و آن را یک کار و تکلیف دشوار تلقی می نمایند. اینگونه زنان عمل نزدیکی را یک نوع سرافکندگی تحقیر برای خودشان دانسته و آن را برخلاف طبیعت عادی انسان خود می شمرند.

تاریخ پر از حوادث ناهماهنگی زن و شوهر است. زنانی که از مقاربت ترس دارند در حسرت زنانی هستند که پس از بیوه شدن به آزادی رسیدند.

ج) عاشقان و دلدادگان سرد مزاج:

در این گروه از زنان سرد مزاج که شاید اکثریت نیز با اینان باشد تحریک جنسی طبیعی است اما این زنان با آنکه اندوخته‌های عواطف و احساسات خود را نثار همسر می نمایند، هرگز از لذت کامل برخوردار نمی‌شوند. صحیح است که در حین عمل جنسی دستخوش احساساتی هم می شوند ولی با وجود کوشش‌هایی که شوهر به کار می‌برد هیچ‌گاه نزد این گروه از زنان به اوج لذت جنسی نمی رسند و رهایی از بند شهوت ممکن نیست.

د) گروه زنان سیری‌ناپذیر:

بعضی از زنان یک اشتهای تناسلی بسیار افراطی از خود نشان می‌دهند، مثل این است که هرگز از عمل جنسی رضایت ننمودند و اقیانوس تمایلات شان هیچگاه پر نشده است، دائما به دنبال شکار می گردند و سراسر زندگی آنها پر از فریب و نیرنگ و گمراهی است. که زنان، هیچوقت تمایلات شان برآورده نمی‌شود. این زنان همیشه به دنبال جنس مرد می‌گردند، آنها طالب تمام مردان هستند. این قبیل زنان شتابان به جنس جستجوی شهوت و مردانگی به راه می افتند و در این راه خویشتن داری و آبروی خود نیز از دست می دهند.

ہ) گروه انتخاب کنندگان

زنان معدودی هستند که دارای بی میلی جنسی انتخابی هستند. این قبیل زنان در برابر شوهرانشان سرد و بی میل اند ولی رابطه جنسی شان با دیگران طبیعی بوده و از یک لذت کامل برخوردار می‌شوند. عده ای از این گونه زنان بدون هیچگونه رضایتی وارد بازی های فریبکارانه عشقی با مشتریان پولدار خود می شوند ولی معمولا با مردی که به اصطلاح حامی آنهاست و آنها را می‌ دوشد و از درآمد آنها استفاده میبرد، روابط جنسی عادی و حتی سرشار از لذت دارندـ

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره