روانکاوی

اصلاح برنامه رژیم غذایی

اصلاح برنامه رژیم غذایی 

حالا، بیایید راجع به اینکه آیا واقعاً می‌توانید برای طولانی مدت از برنامه رژیم غذایی که انتخاب کرده اید استفاده کنید یا خیر، صحبت کنیم. اگر در رژیم غذایی شما غذاهای خاصی ممنوع شده باشد، آیا اینکه دیگر هرگز از آنها استفاده نکنید، برایتان واقع گرایانه است؟

نمی خواهم که خودتان را برای شکست آماده کنید. می خواهم از حالا شروع کنید به فکر کردن در مورد اینکه چه تغییراتی باید در برنامه رژیم غذایی تان ایجاد کنید تا بتوانید در طولانی مدت از آن تبعیت کنید.

اصلاح برنامه رژیم غذایی

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید هر روز از هله هوله ها به مقدار خیلی کم بخورید، همانطور که من این کار را می‌کنم. اگر هله هوله در برنامه غذایی شما نیست، ممکن است هنوز تصمیم داشته باشید که کمی از آنها را بخورید، شما می توانید به محض اینکه مشخص کردید این مواد چه مقدار کالری دارند با کم کردن کالری آنها از سایر غذاهایی که برایتان تعیین شده است، آن را بخورید.

غذاهای سالم به طور مفرط استفاده نکنید

فقط دقت داشته باشید که از غذاهای سالم به طور مفرط استفاده نکنید چون ممکن است بدنتان نافرمانی کند و ادامه دادن به رژیم غذایی برایتان بسیار داشوار شود، پس دقیقاً مشخص کنید چه موقع از این غذاهای محدود شده استفاده خواهید کرد. ممکن است تصمیم بگیرید فقط در میان وعده شبانه یا موقعی دیگر همانگونه که من این کار را می کنم از آنها استفاده کنید. نمی خواهم شما را وادار کنم تا مدت زمانی هم برای اصلاح رژیم غذایی تات کنید، بلکه این فقط دستور العملی برای پیشگیری از وقایع ناخوشایند است. اکنون قبل از شروع کردن، به طور معتدلانه تصمیم بگیرید و از مربی رژیم غذایی تان بخواهید که برای این کار به شما کمک کند.

انتخاب رژیم غذایی
ممکن است بخواهید تغییر دیگری در رژیم غذایی تان ایجاد کنید یعنی تعداد دفعاتی که در روز غذا می خورید را مشخص کنید اما بدون توجه به آنچه در برنامه شما پیشنهاد شده است، بهترین کاری که می‌توانید بکنید چیست؟ برای برخی از افراد خوردن سه وعده غذا بدون هیچ میان وعده ای بهتر است. برای بقیه افراد ممکن است بهتر باشد که سه وعده غذایی با کالری کمتر داشته باشند و یک، دو، یا سه میان وعده نیز برایشان در نظر گرفته شود. در صورت هر گونه تصمیم‌گیری برد مطمئن شوید که وعده‌های غذایی اصلی صبحانه، نهار و شام حتی به مقدار حداقل در برنامه تان لحاظ شده است. شما نباید هیچ وعده غذایی اصلی را حذف کنید!

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره