روانکاوی

اطمینان یابید که کودکتان برای امتحان آماده است

اطمینان یابید که کودکتان برای امتحان آماده است

برای اینکه به کودک کمک کنید تا احساس تشویش و نگرانی قبل از امتحان فایق آید، اطمینان یابید که به خوبی درس خوانده و آماده امتحان است. بعضی دانش‌آموزان باید چندین بار درس را دوره کنند تا احساس آرامش کنند.

اطمینان یابید که کودکتان برای امتحان آماده است

  • ○ به او کمک کنید تا برنامه درسی خوبی تنظیم کند. وقتی امتحانی در پیش است، کودکان را تشویق کنید یک برنامه درسی مدون برای خود بنویسید که بتواند زودتر از موعد خود را آماده امتحان کند. مطلب درسی را به بخش های کوچکتر تقسیم کنید و هر روز بخشی را طبق برنامه برای مطالعه در نظر بگیرید.
  • ○ به او کمک کنید تا آنچه را که باید بخواند، تعیین کند. اطمینان یابید که کودک از نحوه انتخاب پرسش های امتحانی اطلاع دارد. از او بپرسید امتحان به چه صورت است. آیا به صورت چند جوابی یا تشریحی یا شفاهی است؟ اطمینان یابید او که می‌تواند هر یک از اشکال امتحان به چه صورتی است و چه کیفیتی دارد و چگونه باید از عهده آن برآید. با او درباره اینکه هر یک از انواع امتحان چه نوع درس خواندنی را می طلبد، ثابت کنید.
  • ○ به کودک کمک کنید تا مهارت های مطالعه را بیاموزد. پس از اینکه فرزندتان مطالب مربوط به امتحان را مطالعه کرد، به او نشان دهید که چگونه می‌تواند خودش را به وسیله سوال کردن در مورد مطلب بیازماید. به او آموزش دهید که چگونه نکات مهم را علامتگذاری کند، یادداشت بردارد و یا از روش‌های خاص مطالعه استفاده کند.

اطمینان یابید که کودکتان برای امتحان آماده است

به کودک بیاموزید که از روش فرانسیس رابینسون استفاده کند.

  1.  مرور : مطلب را به طور کلی یک بار به سرعت مرور کنید تا از محتویات آن آگاه شوید
  2. طرح سوال : به عنوان راهنمای مطالعه سوالاتی را طرح کنید تا در هنگام مطالعه، دنبال پاسخ آن‌ها بگردید.
  3. خواندن : مطلب را بخوانید طوری که پاسخ سوالات خود را بیابید.
  4. از بر گرفتن : مطلب را از بر بگویید تا اطمینان یابید رئوس مطلب و پاسخ به سوالاتتان را به یاد سپرده‌اید
  5. دوره کردن : کل مطلب را در زمان دیگری دوره کنید.
نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره