خانواده درمانیزوج درمانی

انتخاب رژیم غذایی

انتخاب رژیم غذایی

با اینکه هیچ برنامه رژیم غذایی خاصی را به شما پیشنهاد نمی کنم، اما قویاً معتقدم که باید رژیمی معقول و سالم انتخاب کنید که به شما مجال دهد تا بتوانید از انواع غذاهای کامل و تازه میوه جات، سبزیجات، غلات، پروتئین حاوی گوشت کم چرب و مقدار چربی غیر اشباع استفاده کنید؛ برایتان به اندازه کافی مواد غذایی را فراهم کند، و محدودیت کالری آن بیش از حد نباشد بسیاری از متخصصان سلامت مصرف روزانه ۱۶۰۰ – ۱۲۰۰ کالری را تجویز می‌کنند.

همچنین مهم است برنامه ای انتخاب کنید که وعده های غذایی آن مشخص باشد، بتوانید آنها را به راحتی آماده کنید و آنها را دوست داشته باشید.

انتخاب رژیم غذایی

رژیم های غذایی به دو نوع کلی تقسیم می‌شوند:

۱) برنامه های تنظیم شده که به شما می‌گویند دقیقاً چه چیزی و چه چقدر بخورید و برنامه ای غذایی ارائه می دهند تا از آن پیروی کنید؛

۲) برنامه های رژیم غذایی بر اساس اندازه گیری که در آن غذاهایی که می خورید را بر اساس یک سیستم اندازه گیری کالری، تعداد، نقاط تعیین شده یا واحدها باید محاسبه کنید. در برخی از موارد هم ترکیبی از هر دو مورد ارائه می‌شود.

رژیم غذایی که انتخاب می‌کنید، باید به گونه‌ای باشد که پیروی از آن نسبتاً آسان باشد در طولانی مدت تبعیت از برنامه‌های غذایی پیچیده یا رژیم هایی که در آن لازم است غذاهای خاصی تهیه کنید یا مستلزم پیروی از دستورهای غذایی مبسوطی هستند احساس ناکام کننده زیادی ایجاد می‌کنند و از همه مهمتر اینکه برنامه غذایی شما باید سالم باشد رژیم های گریپ فروت و رژیم‌های سوپ‌کلم ممکن است برای چند روز اول کارایی داشته باشند، اما قطعاً برای طولانی مدت رژیم های سالمی نیستند و قابل استمرار نیستند.

قبل از شروع رژیم غدایی : با یک متخصص پزشک مشورت کنید

هر فردی لازم است به محض اینکه رژیم غذایی خود را انتخاب کرد و قبل از شروع آن با یک متخصص مراقبت از سلامت مشورت کند تا اطمینان حاصل کند این رژیم برایش ضرری ندارد و از لحاظ تغذیه ای برای او مناسب است. همچنین باید متخصص سلامت برنامه ورزشی شما را از جهت ایمن بودن و کارآمدی آن تایید کند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره