درمان های دارویی

انزال دردناک و انزال زودرس

انزال دردناک و انزال زودرس

این مساله نسبتا نادر است .علت آن معمولا اورتریت یا ورم پروستات است اما گاهی علتی نمی توان یافت.
اختلال کنشی جنسی در معلولین جسمی
افرادی که از نظر جسمی دچار معلولیت هستند به چند علت ممکن است دچار مسایل جنسی گردند:

 • تاثیر مستقیم بر کنش جنسی مثلا بیماری سلسله اعصاب که بر اعصاب اتونومیک اثر گذاشته باشد
 • تاثیر کلی درد وخستگی
 • ترس از اثر رابطه ی جنسی بر روی اختلال ناتوان کننده
 • فقدان اطلاعات در مورد فعالیت جنسی افرادی که معلولیت مشابهی دارند
 • آیا زن هرگز به ارگاسم رسیده است ؟
 • داروهایی نظیر SSRIs سایر ضد افسردگی ها ،و ضد فشار خون ها از علل احتمالی هستند
درمان

بیمار را می توان به روش تمرکز خسی سکس تراپی تشویق کرد . در هر خال باید به مسایل ارتباطی و روان شناختی شخصی بیمار نیز توجه شود .

اختلال ارگاسمی در مرد

این اصطلاح به تاخیر جدی یا فقدان انزال اطلاق می شود .معمولا تاخیر فقط در مقاربت روی می دهد اما با استمناء نیز ممکن است دیده شود . اغلب با مهارت های روانی کلی در مورد روابط جنسی ارتباط دارد اما ممکن است از داروها ،مثل داروهای ضدجنون و مهار کننده های مونوآمین اکسیداز و مهار کننده ی اختصاصی باز جذب سروتونین نیز ناشی شود .

انزال زودرس

این مساله در مردهای جوان ،به خصوص در نخستین دفعات رابطه ی جنسی دیده می شود

علل

این اختلال در جوان های فاقد تجربه ی جنسی چنان شایع است که می توان آن را نوعی بهنجاری تلقی کرد .اگر دوام یابد به دلیل ترس از ناتوانی است.

پیامد

نشان دان کارایی روان درمانی سنتی و سرپایی همانگونه که به طور کلی مشکل است ،در مورد مشکلات جنسی نیز ساده نیست . هر چه آسیب روانی همراه بایک مشکل دراز مدت شدیدتر باشد ،پیامد احتمالی آن نیز وخیم تر خواهد بود.

درمان زوج هایی که مشکلات زناشویی شدیدی دارند ،باز هم مشکل تر است .

اختلالات میل جنسی را در این موارد به خصوص به سختی می توان درمان کرد . این موارد به درمان طولانی تر و جامع تری نسبت به سایر اختلالات احتیاج دارند و پیش آگهی آنها نیز بسیار متفاوت است وقتی از رویکردهای رفتاری استفاده می شود ،ملاک های تجربی که پیش آگهی را یپش بینی می کنند راحت تر به دست می آیند . براساس این ملاک ها ،زوج هایی که بهعنوان مثال تمرینات ارائه شده را به صورت منظم انجام می دهند ،ظاهرا احتمال موفقیت بسیار بیشتری از زوج هایی دارند که مقاومت بیشتری نشان می دهند و یا تعامل میان آنها توام با ویژگی های آزارخواهی –آزارگری یا افسردگی و یا مکانیسم های فرافکنی و مقصر شمردن یکدیگر است .

انعطاف پذیری نگرش ها

انعطاف پذیری نگرش ها نیز عامل مثبت دیگری از نظر پیش آگهی است . به طور کلی زوج های جوان تر بیشتر از زوج های مسن تمایل به کامل کردن درمان جنسی دارند .زوج هایی که مشکلات تعاملی آنها حول محور مشکلات جنسی (نظیر مهار ،ناکامی یا ترس از شکست در رابطه ی جنسی ) دور می زند ،احتمالا پاسخ خوبی به درمان خواهند داد.

روش هایی که در مجموع کارایی آنها به تنهایی یا همراه با سایر روش ها اثبات شده است عبارتند از :

 • آموزش مهارت های رفتاری جنسی
 • حساسیت زدایی تدریجی
 • مشاوره ی زناشویی رهنمودی
 • رویکردهای روان پویشی سنتی
 • گروه درمانی و دارو درمانی

با اینکه اکثر درمانگران برای درمان کزکاری جنسی ترجیح می دهند زوج ها را به صورت گروهی تحت درمان بگیرند ،درمان بیماران به صورت انفرادی نیز موفقیت آمیز بوده است .

بیشتر بخوانید : سکس تراپی چیست و سکس تراپیست کیست

راه های تخلیه جنسی در بالغان

 • نزدیکی
 • آمیزش
 • مقاربت
 • هم خوابگی و جز آن.
 • نزدیکی به طور خلاصه شامل دخول آلت نعوظ یافته ی مرد در مجرای مقاربتی زن می باشد.

قاعدتا فرد بالغ پس از پایان دوران بلوغ باید تنها از نزدیکی و تماس جنسی طبیعی با افراد غیر همجنس خود برای ترضیه ی میل جنسی سود بگیرد.لیکن گاه به سبب های گوناگون به استفاده از راه های دیگر نیز مجبور می شود.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره