روانکاوی

ایجاد فضا برای حس حسادت

ایجاد فضا برای حس حسادت

تصور نکنید که حسادت باید کاملاً حذف شود. اجازه دهید آنجا باشد، بدون اینکه همه چیز را در بر بگیرد. اجازه دهید آن چیزی باشد که هر دوی شما می توانید در آن لحظه، آن را قبول کنید. اجازه دهید به شما نق بزند، شما را ناراحت کند، یا شما را بترساند، بدون اینکه همه چیز را تحت شعاع قرار دهد. به حسادت به عنوان زنگ هشداری فکر کنید که بسیاری از آنها کاذب هستند.

ایجاد فضا برای حس حسادت

اکنون شما درک خواهید کرد که حسادت اینجاست، آژیر خاموش می شود و شما و شریک زندگی تان آن را قبول خواهید کرد. شما این صداها را قبلا شنیده اید: حسادت انعکاس صدا از خیابان است، صدای بوقی در ترافیک است، فریادی از یک کوچه است. ممکن است بگذرد. ممکن است شما را بیدار کند. بگذارید بدون اینکه شما را برباید، اتفاق بیفتد. وقتی صدای شدیدی از یک موتور می شنوید، نیازی نیست آن را دنبال کنید. رابطه خود را به اندازه کافی بزرگ و غنی تصور کنید که بتواند صداهای حسادت پس زمینه را مدیریت کرده و قبول کند. هنگامی که هر دوی شما بپذیرید که این صدا اینجاست، هشدار دهنده است، آنگاه با هم می توانید برای مدیریت آن اقدام های لازم را انجام دهید.

چگونه می توانم این احساسات عصبی و نگران کننده را در مورد کسی که دوستش دارم تحمل کنم؟

این چیزی است که هر دوی شما می بایست زندگی با آن را بیاموزید. شما می‌گویید: اما چگونه می توانم این احساسات عصبی و نگران کننده را در مورد کسی که دوستش دارم تحمل کنم؟ نمی توانم این همه احساسات را تحمل کنم. آیا نباید فقط یک نوع احساس داشته باشم؟. والت ویتمن در شعر خود به نام نوای خود توضیح می‌دهد که چگونه او پیر و جوان، زیبا و زشت و ثروتمند و فقیر را دوست می دارد. او کل زندگی و تمام بشریت را در آغوش می کشد. با خود تناقض دارم؟ بسیار خوب، پس من با خودم تناقض دارم، من بزرگ هستم، من احساسات بسیار را در خود دارم. به حسادتان به عنوان طیف وسیعی از احساسات در رابطه تان نگاه کنید که شامل عشق و نفرت، صلح و مشاجره، ترس و آرامش است.

ایجاد فضا برای حس حسادت

تمام قسمت‌های یک تجربه کامل، همه اش آنجاست. ما فقط زمانی با خودمان تناقض داریم که فکر می‌کنیم باید فقط یک حس داشته باشیم. حسادت شما یکی از تجربیات متعدد، روشهای احساس و راه های ارتباطی است که بخشی از یک پیوند انسانی کامل و بزرگ است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره