روانکاوی

بازجویی شریک زندگی

بازجویی شریک زندگی

یک راهبرد این است که شریک زندگی خود را بازجویی کنید. شما در مورد همه جزئیات پیش آمده سوال می کنید. شما میخواهید تمام حقایق را بدانید و فکر می‌کنید هر چه اطلاعات بیشتری از شریک زندگیتان به دست آورید، برایتان بهتر است.

بازجویی شریک زندگی

شما می‌خواهید به طور قطع بدانید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است و فکر می کنید که شریک زندگیتان مقاومت می‌کند. سوالات شما ممکن است زیرکانه باشند، بنابراین می توانید از طریق آنها نحوه ی پاسخگویی شریک زندگیتان را ببینید: خوب، میهمانی خوب بود؟ خوش گذشت؟ کسی آنجا بود که من اون را بشناسم؟ یا سوالات شما می توانند مستقیم تر باشند: آیا لیلی آنجا بود؟ با او حرف زدی؟ یا چه کسی کنارت نشسته بود؟. گاهی بازجویی می‌تواند لحن اتهام زننده ای به خود بگیرد: آیا با کسی ملاقات پنهانی داری؟. ممکن است یک سری از سوالات را بپرسید، سپس به دنبال جزئیات بیشتر باشید؛ سوالات یکسانی، اما با کلمات متفاوت، کاملا شبیه به یک وکیل. هر چه بیشتر از شریک زندگی خود سوال کنید، او بیشتر حالت دفاعی به خود می‌گیرد و می‌گوید: من هیچ اشتباهی نکرده ام. شما این حالت تدافعی را مدرکی دال بر پنهان نمودن مساله ای تلقی می کنید. شما ادامه می دهید و پی‌درپی سوال می‌پرسید. شما یک بازی شاکی و مدافع راه انداخته اید که شما هم شاکی و هم قاضی هستید. مهم نیست که شریک زندگی شما چه می‌گوید، شما او را گناهکار خواهید دانست.

بازجویی شریک زندگی

بحث و گفتگو در زندگی مشترک

هزینه ها و مزایای این روش چیست؟ هزینه‌ها شامل حالت تدافعی رو به رشد شریک زندگیتان بحث‌های بیشتر و ایجاد عدم اعتماد روزافزون بین شما دو نفر می‌شود. شریکتان احساس می‌کند مورد حمله قرار گرفته است؛ شما احساس بی توجهی و حتی بازیچه قرار گرفتن می‌کنید. بازجویی های پیوسته ممکن است باعث شود که شریک زندگیتان تصمیم بگیرد مسائل را با شما به اشتراک نگذارد، زیرا پرسش های شما منجر به افزایش مشاجرات، کناره گیری آگاهانه یا طفره رفتن شریکتان از بحث، یا هر دوی آنها می‌شود. در برخی موارد، ممکن است این جلسات بازجویی آنقدر ناخوشایند شوند که رابطه تا حد جدایی پیش رود. این رابطه پایان می‌یابد، نه به دلیل خیانت، بلکه به دلیل بحث های مداوم که از سوالات بی پایان به وجود می‌آیند. ممکن است شما بعضی از فواید احتمالی بازجویی را در نظر بگیرید. شاید شریک زندگیتان حقیقت را به شما نمی گوید و چیزهایی را از شما پنهان می کند. اگر شریک زندگیتان از بحث کردن پیرامون تمام مسائل امتناع ورزد، این احتمال وجود دارد که او در تلاش است تا شما را از حقیقت دور نگه دارد. به طور مثال، خانمی به من گفت که شریک زندگی اش در شب ناپدید شده بود و از علت غیبت شدنش خودداری می‌کرد. سرانجام آن خانم رابطه اش را با او قطع کرد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره