روانکاوی

تاثیر رسانه ها بر روی حسادت

تاثیر رسانه ها بر روی حسادت

رسانه های اجتماعی به ما این فرصت را می‌دهد که احساس کنیم که سرزنش یا طرد شده ایم و یا بی حمایت هستیم، زیرا به نظر می‌رسد دیگران از دوستی ها و روابطی لذت می برند که ما همیشه دوست داشتم برای خودمان داشته باشیم. ما به خود می گویم: چرا من به آن مهمانی دعوت نشدم؟؛ آیا دلیل وجود دارد که من در فلان شبکه مجازی تگ نشده ام؟؛ زندگی او عالی است اما زندگی من خیلی چیزها کم دارد؛ ای کاش می‌توانستم مثل او سفر کنم.

وقتی که بابک پست های فیس بوک سعید را دید، متوجه شد که سعید همراه با سارا، مهران و علی و بدون دعوت از او به یک سفر قایقی رفته و بسیار خوشحال گذرانده‌اند. اما همچنان که دوباره به یاد آورد که طرد شده است، در خشم می سوخت و حس می کرد علنا تحقیر شده است.

تاثیر رسانه ها بر روی حسادت

پیام های مهم

در این بخش چند نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند درک کنید که در آن نیستید. به شما این خلاصه را پیشنهاد می کنم تا این پیامها را با بهتر درک کنید.
۔ حسادت احساسی قدرتمند است که شامل اضطراب، خشم، درماندگی، ناامیدی و ناراحتی می شود
۔ بین احساس کردن حسادت و عمل کردن به حسادت تفاوت وجود دارد
۔ شما تنها نیستید. تقریباً هر کسی ممکن است برای تجربه احساس حسادت تحریک شود
۔ تکامل، حسادت را در ذات انسان به وجود آورد
۔ حسادت یک راهبرد حفاظتی است که مبتنی بر سرمایه گذاری والدین محفاظت از سرمایه‌گذاری ژنتیکی در فرزندان و رقابت برای منابع رقابت خواهر و برادر است
۔ حسادت مردان بیشتر بر حسادت جنسی متمرکز است، در حالی که حسادت زن بیشتر بر نزدیکی عاطفی متمرکز می باشد
۔ حسادت تاریخچه ای طولانی، از زمان باستان تا الان دارد
۔ حسادت می تواند در نوزادان، کودکان، حیوانات و بسیاری از فرهنگ‌های یافت شود.
حالا می توانید تشخیص دهید که حسادت بخشی از ذات انسان است و قدرت ویرانگری آن ممکن است ناشی از واکنش های غریزی ای باشد که ما را می ربایند.

تاثیر رسانه ها بر روی حسادت

همانطور که به درگیری خود با حسادت فکر می کنید، توجه به غریزی و تکاملی بودن آن را فراموش نکنید. و بخش بعدی، می توانید حسادت خود را ارزیابی کنید و ببینید چگونه بر روابط شما تاثیر می‌گذارد. علاوه، بر این، شما در می یابید که چگونه حسادت به تاریخچه روابط، شخصیت و عقایدتان مرتبط است. هر چه بیشتر حسادت و تجربه حسادت خود را درک کنید، بهتر می توانید با این احساسات کنار بیایید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره