روانکاوی

تحمل گرسنگی

تحمل گرسنگی

به خودتان ثابت کنید که می توانید گرسنگی و ولع ها را تحمل کنید یاد گرفتن پرهیز از غذا خوردن، وقتی که هنوز زمان غذا خوردنتان فرا نرسیده است، یکی از جنبه های اساسی رژیم گرفتن موفقیت آمیز است.

هر موقع که پرهیز می‌کنید، عادت مقاومت کردنتان را تقویت می کنید. هر وقت که سرانجام به غذا خوردن روی می‌آورید، عادت تسلیم شدن را در خود تقویت می‌کنید. در صورتی که فکر مخربی نظیر گرسنه ام. بنابراین مجبورم که چیزی بخورم را داشته باشید، این نکته مهم است که متوجه شوید با اینکه درست است که احساس ناراحتی می‌کنید، اما درست نیست که مجبور به غذاخوردن هستید.

می‌خواهم متوجه شوید که گرسنگی و ولع ناراحت کننده هستند، اما تقریباً به اندازه سایر تجاربی که در زندگی تان تحمل کرده اید، ناراحت کننده نیستند. برای یاد گرفتن این موضوع، تکالیف زیر را انجام دهید:
• به گذشته فکر کنید و بدترین ناراحتی که تاکنون احساس کرده اید را به یاد آورید. به آن تجربه برچسب ناراحتی شدید بزنید و آن را روی مقیاس ناراحتی من در زیر بنویسید.

تحمل گرسنگی

نمونه مقیاس نارحتی

شدت: ناراحتی شدید تجربه: وقتس دستم شکسته بود
شدت: ناراحتی متوسط تجربه: وقتی کمر درد شدیدی داشتم
شدت: ناراحتی خفیف تجریه: وقتی سردرد داشتم.

• همین کار را برای تجربه ای که به طور متوسط شما را ناراحت کرده و همچنین تجربه ای که به طور خفیف شما را ناراحت کرده بود، انجام دهید.
امروز، می خواهم صبحانه تان را بخورید و بعد تا زمان نهار هیچ چیزی نخورید اول با متخصص مراقبت از سلامتی تان تماس بگیرید و در صورتی که مشکل طبی خاصی ندارید که مانع انجام این کار شود. این کار را انجام دهید. انجام دادن این کار بهترین راه است تا به خودتان ثابت کنید گرسنگی و ولع بد نیستند و می‌آیند و می‌روند، و اینکه آنها هرگز یک فوریت محسوب نمی‌شوند، بنابراین هرگز مجبور نیستید که با غذا خوردن به آنها پاسخ دهید. هر ساعت به ساعت موارد زیر را انجام دهید:

• اینکه چقدر احساس های شما از گرسنگی و ولع ناراحت کننده هستند به صورت اصلاً، خفیف، متوسط یا شدید را روی صفحه در کار برگ که ناراحتی من درجه بندی کنید.

• وضعیت ساعت قبل آن را منعکس کنید و میزان ناراحتی که تجربه کردید را روی آن ثبت کنید.
فکر می‌کنم شما هم مانند فردی باشید که به عنوان یک رژیم گیرنده کاربرگ نمونه مقیاس ناراحتی را پر کرده بود، او وقتی نهار را حذف کرد، در مقایسه با شکسته شدن دستش و یا سردرد بدی که تجربه کرده بود، برای تمرین میزان گرسنگی و ولع درجه بندی خفیف قائل شد. وقتی او متوجه شد حتی وقتی به شدت گرسنه بوده، میزان گرسنگی اش را به مدت یک ساعت کامل به صورت هیچ تا خفیف درجه بندی کرده است، متعجب شد. در واقع، معمولاً گرسنگی حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و بعد ناپدید می شود.

گرسنگی، تمایل و ولع

چه فکری می کنید؟

فکر مخرب: خیلی گرسنه ام، آیا نباید بتوانم غذا بخورم.
فکری مفید: این که احساس گرسنگی می کنم، خوب است! افرادی که مشکل وزن ندارند، هم هر روز احساس گرسنگی می کنند اما آنها صرفاً خیلی به این موضوع فکر نمی‌کنند. آنها فقط تا وعده غذایی بعدی خود صبر می کنند تا بعد، از آن گرسنگی، احساس رضایت کنند. تحمل گرسنگی مهارتی ضروری برای کاهش وزن و همچنین ابقای یک وزن سلامت برای کل دوران زندگی من است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره