بیماری های جنسیروانکاوی

تخیلات جنسی

تخیلات جنسی

تخیلات جنسی:خیالبافی و خیالپروری به هنگام بیداری و هوشیاری، پدیده ای است که در دوران جوانی بسیار شایع است و گاه گاه صورت بیمارگونه و غیر عادی پیدا می‌کند.

پسران در این دوران

پسران در این دوران، گاه خود را در نقش یک شخصیت برجسته مجسم می‌کنند که دست زیر بازوی بانویی انداخته و وارد مجلس می شوند و همه در برابر برازندگی او و زیبایی بانویش کلاه از سر برمی دارند.

گاه نوجوان خود را در نقش یک بندباز یا شناگری ماهر مجسم می‌کند که با مه پیکری به شنا مشغول است و یا چنین در خیال می پروراند که فلان دخترک را به اطاق خود برده و با زبان بازی، مشغول رام کردن اوست.

دختر نیز مجسم می‌کند که لباس عروسی به تن دارد و شاهزاده ای از دیاری دیگر با اسب سپیدی به خواستگاری او آمده است و یا چنین در خیال می پروراند که به عنوان ملکه زیبایی جهان انتخاب شده است و خبرنگاران عکاسان پیوسته از او عکس می گیرند و یا اینکه با جوان فوفولی در یکی از کافه های زیر زمینی، در پرتو نور قرمز می رقصد و …

اختلالات جنسی

گاه فرد مدت‌ها در حال خیالبافی می ماند و چه بسا که به راستی در این مدت لذت می‌برد. اما اینگونه خیالبافی ها همیشه جنبه شهوت انگیز ندارد و در امور نامربوط به پدیده های جنسی نیز رخ می‌دهد.

گریز از اضطراب ها و تنش ها

چنین پیداست که خیال پروری، راهی برای گریز از اضطراب ها و تنش های گوناگون است و با آن، فرد لااقل مدتی در آرامش و بی نیازی به سر می‌برد ولی خیالبافی بیش از حد نیز نشانه ای بیمارگونه است و در مقدمه بعضی از انواع جنون جوانی دیده می‌شود.

لیکن تعیین اینکه خیالبافی تا چه حد طبیعی و از چه حدودی، غیر طبیعی است، بسیار دشوار است. حالات معمولی و خفیف این پدیده، غالبا مورد توجه اولیای جوانان قرار نمی‌گیرد و اگر بگیرد غیر طبیعی تلقی نمی‌شود و به راستی نیز چنین است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره