زوج درمانی

تشخیص و درمان بی کفایتی جنسی در زن

تشخیص و درمان بی کفایتی جنسی در زن

مبتلایان به سردمزاجی جنسی با علت روانی، از نظر هورمونی کاملاً طبیعی هستند و تا خود به سرد مزاجی اعتراف نکنند پزشک به بی‌کفایتی آنان پی نمی‌برد. پاسخگویی جنسی به زیبایی و وضع ظاهری بدن وزن، قد، رنگ پوست و جز آن. سن شروع قاعدگی، وضع اقتصادی، میزان آگاهی به امور جنسی و غیره بستگی ندارد اما به طور کلی می‌توان گفت که زنان غالب و فرمانده و آنان که سر به زیر و مطیع نیستند، از نظر جنسی نیز پاسخگوترند.

عملاً ملاحظه شده است خانم‌هایی که ورزش و فعالیت هایی که عضلات بیشتری را به کار می‌گیرد، علاقه مندند از نظر جنسی نیز پاسخ گو ترند. اصولاً لذت بردن از روابط جنسی، با لذت بردن از غذا و دیگر پدیده های لذت بخش زندگی مشابه است و زنی که از مظاهر گوناگون زندگی لذت می‌برد، از روابط جنسی نیز احساس لذت می کند و به اوج لذت جنسی دست می یابد. هدف از تذکر این سخن آنست که پزشک باید بیمار خود را از این جهات نیز مورد پرسش قرار دهد و بازتاب های او در برابر رویدادهای محیطی و اجتماعی بسنجد او را به اجتماعی بودن و شرکت در فعالیت های همگانی تشویق کند. سرد مزاجی راستین، بیماری مزمن و مقاومی است و درمان آن فقط در صورتی میسر است که بیمار از روان درمانی دقیق، به مدت طولانی برخوردار گردد و در این صورت نیز همیشه بهبودی کامل حاصل نمی‌شود. عقیده بیشتر کارشناسان امور جنسی بر آنست که لزومی ندارد و در تمامی موارد ناتوانی زن در رسیدن به اوج لذت جنسی کاملاً اصلاح گردد بلکه گاه باید درمان در جهت متعادل کردن روابط زناشویی، لذت بخش کردن و استوار کردن پایه های لغزان ازدواج باشد.

تشخیص و درمان بی کفایتی جنسی در زن

روشهای نتیجه بخش در درمان بی کفایتی های جنسی

– اصلاح روش نزدیکی و بهبودی رابطه زناشویی :
این روش بیشتر در مورد سرد مزاجی های دروغین نتیجه می دهد و در بیشتر سرد مزاجی های راستین که علت روانی دارد، تقریبا بی‌فایده است مگر آنکه با در روان درمانی دقیق همراه گردد.

۱- بیمار باید هنگامی به فعالیت جنسی بپردازد شد که تحریک او پذیری بیشتر است، مثلا اگر میل جنسی او در زمان به خصوصی از دوره ماهیانه تشدید می شود، در همان هنگام همسر خود را به همخوابگی دعوت کند و بعد آنکه همیشه پس از استراحت کافی به این کار اقدام نماید. اگر بین زن و شوهر اختلافی وجود داشته باشد بی‌گمان رابط جنسی لذت بخش نخواهد بود و بالاخره آنکه زن و مرد باید در زمان و مکانی مناسب نزدیکی کنند و در تنگی وقت نباشند.

۲- مردم باید پیش از آغاز نزدیکی همسر خود را به حد کافی برانگیزاند و همواره بر آن باشد که با ابراز عشق و علاقه زن را از نظر روانی نیز تحریک کند و به مرحله آمادگی برساند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره