روانکاوی

تغییر جنسیت

جراحی تغییر جنسیت

در کسی که از لحاظ تشریحی مرد محسوب می‌شود اصولاً شامل خارج کردن آلت تناسلی کیسه بیضه و تخمدان ها، ساخت لابیا و جراحی واژینوپلاستی است.

برخی بالینگران سعی می‌کنند از فرنولوم آلت تناسلی مردانه کلیتوریس بسازند. این کلیتوریس جدید ممکن است حسیات شهوانی داشته باشد.

عوارض پس از عمل عبارتند از:

  • تنگی پیشآبراه،
  • فستیول‌های رکتوواژینال،
  • تنگی مهبل و عمق یا عرض ناکافی آن.
  • برخی بیماران مذکری که پس از سالها درمان هورمونی،
  • پستانهایشان رشد کافی نشان نداده است،
  • ممکن است تمایل به عمل ماموپلاستی تقویتی داشته باشند.
کاهش ظاهر مردانه

برخی نیز برای کاهش ظاهر مردانه غضروف تیروئید، تحت عمل تراش این غضروف قرار می گیرند. این بیماران نیاز به بازآموزی صوتی دارند و کسانی که به این روش پاسخ کاملی این نشان نمی‌دهند ممکن است تحت عمل نزدیک کردن کریکوتیروئید قرار بگیرند که سبب افزایش بسامد صدا می شود.

بیماران مونث

بیماران مونثی که می‌خواهند به مرد تبدیل شوند معمولاً تحت عمل پستان برداری دوطرفه ساخت نئوفالوس قرار می‌گیرند. به دلیل افزایش مهارت‌های فنی در فالو پلاستی، امروزه تعداد بسیار بیشتری از بیماران فوق تن به این عمل می دهند. در موارد ظرفیت انگیختگی جنسی در بیماران پس از عمل جراحی، ابهامات و اختلاف نظرهایی وجود دارد. برخی بیماران همچنان اظهار می دارند که به ارگاسم می رسند. آنها حس ارگاسم را تدریجی تر و با شدتی کمتر از ارگاسم های قبل از عمل توصیف می کنند. از سوی دیگر برخی از بیماران نیز پس از عمل، پاسخ دهی جنسی ناچیزی نشان می‌دهند. بسیاری از بیماران از این که توانسته اند مقاربت مهبلی با نامزد مرد داشته باشند، احساس رضایت می کنند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره