روانکاوی

حمله های تشنجی شبانه

حمله های تشنجی شبانه

ارتباط ما بین حملات تشنجی و خشونت از مدتها پیش مورد بحث است. حمله های تشنجی به ندرت ممکن است به رفتارهای خشونت‌آمیز، جنایت آمیز، یا آسیب‌رسان منجر شوند.

حمله های تشنجی شبانه

فعالیت حرکتی شبانه عصبی، پرزحمت و پیچیده که ممکن است از حمله های تشنجی ناحیه اوربیتال، میانی، یا قسمت پیشینی مغز منشا گرفته باشند، به ویژه قابل توجه است. سرگردانی های اپیزودیک شبانه وضعیتی است که از نظر بالینی از سایر فرمهای فعالیت حرکتی مرتبط با خواب مانند خواب گردی پیچیده غیر قابل تشخیص است، اما نوعی که به داروهای ضد صرع پاسخگو است، نیز شرح داده شده و به نظر می‌رسد که یکی از فرمهای صرع شبانه ی لب پیشانی باشد. پرخاشگری و خشونت ممکن است پیش از حمله، ضمن حمله و پس از حمله مشاهده شوند. سرگردانی های پس از حمله ای ممکن است موجب رفتارهای گیج کننده یا خشونت آمیز گردند.

برخی خشونت‌های پس حمله ای توسط اطرافیانی که تلاش می‌کنند شخص را در پی حمله آرام کننده ایجاد شده یا تداوم می یابند. سایر اختلالات خواب خواب مانند آپنه ی انسدادی خواب یا RBD ممکن است به حمله های تشنجی تغییر شکل بدهند.

حمله های تشنجی شبانه

توهمات متقاعد کننده هنگام به خواب رفتن هیپناگوژیک

برعکس توهمات هیپناگوژیک مکرر جنسی گرا که توسط اشخاص مبتلا به نارکوکپسی تجربه می شود، ممکن است از نظر قربانی به اندازه ای زنده و متقاعد کننده باشند که احتمالاً به عنوان اتهامات نادرست به کار گرفته شوند.

خواب گفتاری

خواب گفتاری در دستگاه حقوقی نیز مورد بررسی قرار گرفته است. اینکه دادگاه بتواند اظهارات بیان شده در خواب را بپذیرد، جای سوال دارد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره