خانواده درمانی

خانواده درمانی کارکردی (FFT)

خانواده درمانی کارکردی (FFT)

خانواده درمان کارکردی رویکرد مبتنی بر خانواده نویدبخش دیگری برای پیشگیری و درمان مشکلات سلوکی دوران کودکی و نوجوانی است. این مدل مبتنی است بر این فرض که مشکلات رفتاری کودکان، یک کارکرد را در داخل نظام خانواده برعهده دارند و توسط فرایندهای بین فردی غیر انطباقی شروع و حفظ می شوند.

خانواده درمانی کارکردی (FFT)

بنابراین، درمان تغییر در این الگوهای تعاملی مخرب را مورد هدف قرار می‌دهد و از مداخلات رفتاری برای تقویت راه های مثبت پاسخ دهی در داخل خانواده استفاده می‌کند. تحقیقات اولیه که جزء اولین آزمایشات خانواده درمانی برای مشکلات رفتاری نوجوانی بودند که به خوبی کنترل شده بودند اثبات کردند که خانواده درمانی کارکردی، کارکرد خانواده را بهبود و اعتیاد به ارتکاب جرم در میان نوجوانان بزهکار را نسبت به گروه درمانی نوجوان مبتنی بر دادگاه، گروه درمانی در منزل، درمان روان پویشی یا هر درمانی دیگری به میزان بیشتری کاهش داد.خانواده درمانی کارکردی (FFT)

تاثیر پیشگیرانه این مدل بر خواهرها و برادرهای کوچکتر نوجوانانی که در آزمایش اصلی درمان شدند آشکار شده بود. آنها دو و نیم سال بعد مورد ارزیابی قرار گرفته بودند و به طور قابل توجهی میزان پایین تری از درگیری با قانون را نسبت به خواهر و برادرها در درمانهای دیگر داشتند. یک مطالعه جدیدتر روی FFT بر یک نمونه شهری از مجرمان خشن، میزان کمتری از ارتکاب مجدد جرم را در مقایسه با گروه کنترل همگن نشان داد؛ جوانان FFT جرم های کمتری را مرتکب شدند و در فعالیت‌های مجرمانه که شدت کمتری داشتند درگیر گشتند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره