روانکاوی

خودکشی و شبه خودکشی در نوجوانان

خودکشی و شبه خودکشی در نوجوانان

با وجود افزایش میزان خودکشی نوجوانان طی سالهای گذشته و به همراه آن افزایش تحقیقات انجام شده در این زمینه، هنوز هم بسیار ساده است که با گفته دانش آموزان درباره خودکشی و نوجوانان هم عقیده باشیم که می گویند درک ما از اینکه چرا نوجوانان کشتن خود را انتخاب می کنند، بسیار محدود است.

بنابراین، در آغاز باید باور داشته باشیم خودکشی یک نشانه است. مانند دیگر نشانه ها، خودکشی نیز ممکن است ناشی از تعدادی مشکلات زیربنایی و تاثیر گذار بوده و فقط ناشی از افسردگی نباشد. یک اقدام خودکشی خاص ممکن است ناشی از شرایط مختلفی به شرح زیر باشد :

 1. افسردگی؛
 2.  واکنش به استرس؛
 3.  تعارض های حل نشده؛
 4.  استفاده از مواد مخدر؛
 5.  خشم و عصبانیت اظهار نشده؛
 6.  از دست دادن یاسوگ
 7. فشارهای اجتماعی؛
 8. فقدان مهارت‌های حل مسئله؛
 9. حل تعارض ها به صورت ناکارآمد؛
 10.  ناامیدی یا یاس؛
 11. فرار از قربانی شدن تدریجی؛
 12.  تمایل به جلب توجه دیگران؛
 13. نیاز به اجتناب از ننگ، سرافکندگی و خجالت زدگی؛
 14.  میل به دیده شدن و مورد توجه قرار گرفتن؛
 15. بیماری های روانی به غیر از افسردگی.

هر کدام از این شرایط ممکن است تابعی از دامنه ای از علل مختلف باشند که یک الگوی سبب شناسی چند عاملی را که توسط گلدمن و بردسلی ارائه شده است، ایجاد کرده‌اند. در تعدادی از مطالعات جامع و فراگیر تلاش شده تا به طور کامل میزان رخداد، درمان و پیشگیری از خودکشی نوجوانان بررسی شود.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره