روانکاوی

خيانت

خيانت

خيانت به عنوان يكی از علل مهم طلاق و جدايی گزارش شده است. سه نوع خيانت را مشخص كردند.

۱- خيانت جسمی
۲- عاطفی
۳- تركيبی از هر دو

 خيانت

در واقع آنها معتقدند ممكن است در يك ازدواج خيانتی اتفاق بيفتد اما هرگز نزديكی فيزيكی يا جنسی اتفاق نيفتاده باشد. به هر حال خيانت از هر نوعی باشد باعث آسيبهای عاطفی و روحی فراوانی در ازدواج می شود و اين مسئله با از دست دادن عشق، از بين رفتن اعتماد، بی توجهی و دور شدن زن و شوهر از يكديگر اتفاق می افتد به علاوه تحمل از دست دادن اعتماد و صدمه ناشی از احساس فريب خوردگی برای برخی از زوجها بيش از تحمل جنبه های جنسی خيانت، سخت است. شواهد نشان می دهد تأثيرات آسيب زای ناشی از هر نوع خيانت به قدری قوی است كه نشانه هايی شبيه آسيبهای (تروماهای) ديگر مانند اختلال استرس پس از ضربه دارد.

 خيانت

دخالت اطرافيان

در ايران بسياری از اختلالات زناشويی نتيجه دخالتهای نابجا و غيرمنطقی خانواده های اصلی در روابط زناشويی زوجين است متاسفانه بسياری از خانواده ها پس از ازدواج به استقلال فرزندان خود احترام نمی گذارند به خود اجازه هر گونه مداخله را می دهند. در بسياری از موارد پدران و مادران از هر لحاظ، فرزندان خود را تكه ای از وجود خود می دانند و اين اجازه را به خود می دهند كه درباره مسائل زناشويی آنها تصميم گيری يا اظهارنظر كنند.

 خيانت

در اين گونه موارد، والدين به تمايز خود از فرزندان خویش نرسيده در مواردی هم مشاهده می شود كه فرزندان به تمايز خود از ديگری نرسيده اين تمايز به معنای قطع رابطه نيست بلكه بدين معنا است كه والدين و فرزندان ضمن حفظ حس استقلال خويشتن و احترام به حريم های خصوصی يكديگر، همچنان به هم محبت كنند و در عين دوست داشتن يكديگر، اجازه دخالت به حريم های خصوصی و زناشويی را ندهند. اين به معنای بی احترامی به يكديگر و در عين حال به معنای پرستش يكديگر نيست.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره