خانواده درمانی

خیانت در رابطه زناشویی

خیانت در رابطه زناشویی

خیانت یا بی وفایی یعنی نداشتن تعهد به همسر و تخلف از مواد قرار داد عاطفی یا جنسی با همسر است و ایجاد رابطه عاشقانه یا جنسی با کسی بجز همسر که همسر راضی به آن نیست  دیگران خیانت را به عنوان نقض با توجه به احساس ذهنی تعریف می کنند که در آن یک شریک جنسی ، مجموعه قوانین یا هنجارهای روابط را نقض کرده است؛ این نقض منجر به احساس حسادت جنسی و رقابت شدیدی می گردد.

چه چیزی خیانت را تشکیل می دهد؟

آن چیزی که خیانت را تشکیل می دهد، وابسته به انتظارات انحصاری در رابطه جنسی دارد. در روابط زناشویی ، انتظارات معمولا انحصارطلبانه هستند یعنی فرد اجازه نمی دهد که کسی در همسر با او شریک شود.

هنگامی که زوجین از روابط خود با دیگران راضی نیستند، تحقیقات نشان داده است که آسیب روانی می تواند رخ دهد، از جمله احساس خشم و خیانت ، کاهش اعتماد به نفس جنسی و شخصی و آسیب به تصویر ذهنی از بدن خود.

اگر خیانت تکرار شود و بسته سابقه، مردان و زنان خائن مجبور می شوند عواقب اجتماعی خیانت را تجربه کرده و بپذیرند. شکل و گستردگی این عواقب و مجازتها اغلب به جنسیت زوجین وابسته است.

مطالعات در خصوص خیانت در رابطه زناشویی

تصور می شود که میزان خیانت در میان زنان با سن افزایش یابد. در یک مطالعه، خیانت در ازدواج های اخیر، نسبت به نسل های قدیمی بیشتر بود؛ مردان در مقایسه با زنان به احتمال زیاد “تا حدودی” بیشتر به اشتباه مبتلا می شوند، و این میزان برای هر دو جنس به طور فزاینده ای مشابه است. یک مطالعه دیگر نشان داد که احتمال وقوع خیانت در زنان در سال هفتم ازدواجشان به اوج رسید و پس از آن کاهش یافت؛ در حالی که بیشتر مردان متاهل، در خیانت باقی ماندند.در سال هجدهم ازدواج نیز خیانت مردان افزایش می یافت.

جلوگیری از خیانت همسر

 

معیار های خیانت در رابطه زناشویی

یکی از معیارهای خیانت، غیرقانونی بودن و مخفی بودن است، وضعیتی که زمانی رخ می دهد که فردی که پدر (یا مادر) فرزند است، در واقع والد بیولوژیکی نیست. گاهی اوقات فراوانی به میزان 30٪ در رسانه ها مطرح می شود، اما تحقیق توسط جامعه شناس مایکل گیلینگ این پیش بینی ها را که به یک سخنرانی غیر رسمی در یک کنفرانس 1972 منجر شد، تغییر داد. تشخیص غیرقانونی غیرمنتظره می تواند در زمینه غربالگری ژنتیک پزشکی، در تحقیق نام خانوادگی ژنتیکی، و در آزمون مهاجرت رخ دهد. همچنین مطالعات نشان می دهد که غیرقانونی بودن و مخفی بودن رابطه در واقع کمتر از 10 درصد جمعیت میان جمعیت های آفریقایی است و کمتر از 5 درصد در بین جمعیت های بومی آمریکایی و پلینزی هستند، کمتر از 2 درصد جمعیت نمونه خاورمیانه و به طور کلی 1- 2٪ در میان نمونه های اروپایی.

بیشتر بخوانید

علل خیانت مردان به همسرشان

علل خیانت زنان به همسرشان

 

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟! 

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹تماس حاصل فرمایید

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره