درمان های دارویی

داروهای ضد افسردگی

داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای و چهار حلقه ای اثرات آنتی کلولینرژیکی دارند که سبب اختلال نعوظ و تاخیر انزال میشود. از آنجا که تاثیرات آنتی کولینرژیک ضد افسردگی حلقوی متفاوت است، داروهایی که کمترین اثرات مزبور را دارند حداقل عوارض جانبی جنسی را ایجاد می‌کنند.

داروهای ضد افسردگی

تاثیرات داروهای سه حلقه ای و چهار حلقه ای در زنان به حد کافی اثبات نشده است، با این حال به نظر می‌رسد، معدودی از زنان از چنین تاثیراتی شاکی هستند. برخی مردها اظهار می‌کنند که با مصرف این داروها دچار افزایش حساسیتی در سر آلت شده اند که خوشایند بوده و مانع نعوظ نمی شود، هر چند سبب تاخیر انزال می‌شود ولی در برخی موارد داروهای سه حلقه ای در اثر اختلال در رانش منی که در نتیجه اختلال در انقباض عضلات صاف پیشابراه، پروستات، مجرای ترشحی و اپیدیدیم ایجاد می‌شود، سبب انزال دردناک می شوند.

گزارش شده است که کلومیپرامین، در برخی افراد سائق جنسی را افزایش می‌دهد، سلژیلین که مهارکننده انتخابی MAO نوع B است و بوپروپیون نیز احتمالاً با افزایش تولید نوراپی نفرین و افزایش فعالیت دوپامینرژیک، سائق جنسی را افزایش می‌دهند.

داروهای ضد افسردگی

ونلافکسین و SSRIs اغلب به دلیل افزایش سطح سروتونین اثرات ناخواسته ای دارند و در هر دو جنس سبب کاهش سائق جنسی و مشکلاتی در دست یابی به ارگاسم می شوند. این اثرات منفی با تجویز سیپروهپتادین که آنتی‌هیستامینی با اثرات آنتی سروتونرژیک است و نیز متیل فنیدیت که اثرات آدرنرژیک دارد برطرف شده است.

ترازدون به ندرت به سبب پریاپیسم می‌شود که علامتی از نعوظ طولانی بدون محرک جنسی است. این علامت در اثر خاصیت آنتاگونیست آلفا ۲ آدرنرژیک ترازدون ایجاد می‌شود. MAOIs به طور وسیعی بر آمین های بیوژنیک تاثیر می گذارند و سبب اختلال نعوظ، انزال تاخیری یا واپسگرا، خشکی مهبل و مهار ارگاسم می شوند.

داروهای ضد افسردگی

ترانیل سیپرومین به طور متناقصی در برخی افراد سبب تحریک جنسی می‌شود که در اثر خواص شبه آمفتامینی آن است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره