روانکاوی

داشتن معنی در زندگی. معنی درمانی

داشتن معنی در زندگی. معنی درمانی

آیا واقعاً به معنا نیاز دارید؟
آیا داشتن معنا در زندگی برای رهایی از اضطراب و افسردگی مختلف الزامی است؟ افرادی هستند که محیط هایی دارند که به اندازه کافی آنها را برای روابط ارزشمند، فعالیت های لذت بخش، کارهای روزمره و عادات ساختارمند، تحریک می‌کند و فرصت در اختیارشان قرار می دهد، به گونه ای که زندگی را قابل پیش بینی و لذت بخش می سازد. چنین اشخاصی زندگی سعادتمندانه ای دارند، اما چون برای شادکامی به محیط وابسته اند، بیش از کسانی که در زندگی خود دارای معنا هستند، مستعد درماندگی هیجانی هستند.

داشتن معنا در زندگی. معنادرمانی

اگر محیط تغییر کند افراد نقل مکان می‌کنند، می‌میرند، وظایف شغلی زجرآور می‌شود، دوستان ازدواج می‌کنند و دیگر خواهان فعالیت‌های تفریحی آخر هفته با شما نیستند این افراد بیشتر دچار افسردگی می‌شوند. علاوه بر این، معنا در زندگی، پادزهر طبیعی افسردگی و اضطراب است چرا که به شما در اتخاذ دیدگاهی وسیعتر درباره زندگی کمک می کند. به احتمال زیاد همه دارایی خود را روی یک کار سرمایه‌گذاری نمی‌کنید، چون معنا در مکان های گوناگون یافت می شود. بنابراین، شرکت در فعالیت ها و روندهایی که برای ایجاد معنا در نظر گرفته شده اند، چند پیامد مهم دارد. طوری در دنیا به شما ثبات می دهد که احساس خوبی خواهید کرد. جذابیت شما را برای سایرین افزایش می‌دهد چون شما را موجودی جالب و پیچیده می بینند در حالی که کسانی را که نتوانسته اند در زندگی معنا به وجود آورند، سطحی می دانند. پیچیدگی روانی شما را افزایش می دهد زیرا از راه های با چیز های متعددی ارتباط دارید. گرایش شما را به درون نگری مسائل هیجانی و شناختی خود، افزایش می‌دهد. با فعال نگه داشتن شما، در برابر افسردگی و اضطراب شما را حمایت می‌کند. همچنین شواهد تازه ای وجود دارد که همان تغییرات شیمیایی که مصرف دارو در مغز ایجاد می کند، روان درمانی و شرکت در فعالیت های لذت بخش نیز همان تغییرات را ایجاد می کنند. شاید مهمترین نکته این باشد که معنا در زندگی واقعا خوب است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره