روانکاوی

درمان اختلالات دو جنسیتی

درمان اختلالات دو جنسیتی

از آنجا که این اختلالات در بدو تولد وجود دارند، درمان باید به موقع انجام شود. برخی پزشکان معتقدند که این اختلالات فوریت‌های طبی واقعی هستند چون در اختلالات مختلف ظاهر آلت تناسلی مبهم است، باید در مورد جنسیت انتسابی (دختر یا پسر) و نحوه تربیت کودک تصمیم‌گیری شود. انتساب باید هرچه سریعتر مورد توافق قرار گیرد تا همه خانواده با شیوه هماهنگ و راحتی با کودک برخورد کنند.

بیماران دو جنسیتی

این مسأله بسیار مهم است چون بیماران دو جنسیتی ممکن است به دلیل تاثیرات پیچیده عوامل زیستی و سر درگمی خانواده در مورد جنسیت واقعی آنها دچار مشکلات هویت جنسی شوند. وقتی اختلالات دو جنسیتی کشف می‌شود، هیأتی مرکّب از متخصصین روانپزشکی، مجاری ادرار و کودکان معمولاً بر اثر معاینات بالینی، بررسی های اورولوژیک، اسمیر های مخاط دهانی، آنالیز کروموزومی و ارزیابی میل والدین، جنسیتی را که کودک باید با آن بزرگ شود، تعیین می کنند.

دو جنسی کاذب

نوزادان مبتلا به این اختلال با ابهام تناسلی متولد می شوند. دو جنسی واقعی عبارتست از وجود همزمان بیضه و بیضه در یک شخص که اختلال نادری است. انتساب جنسیت بسته به ظاهر آلت تناسلی در بدو تولد، هویت جنسی را تعیین می کند (مردانه، زنانه یا دو جنسی) که به اعتقاد خانواده در مورد جنسیت کودک بستگی دارد. اخیرا و روش‌های درمانی تغییر کرده اند و بسته به ظاهر دستگاه تناسلی تعیین جنسیت به تعویق می‌افتد تا زمانی که کودک به سن نوجوانی برسد و در فرآیند تصمیم گیری شرکت کند. دو جنسی کاذب مذکر تمایز ناکافی دستگاه تناسلی خارجی است. حتی اگر کروموزوم Y وجود داشته باشد بیضه ها وجود دارند ولی رشد نکرده اند. دوجنسی کاذب مؤنث عبارتست از مردانه شدن آلت تناسلی خارجی در شخصی که XX است و شایع‌ترین علت آن سندرم آدرنوژنیتال است.

 

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره