روانکاوی

درمان بر اساس مراقبت رضاعی ارگان

درمان بر اساس مراقبت رضاعی ارگان

این رویکرد مبتنی بر خانواده است به نوع جایگزینی برای جای دهی های محدود کننده جوانان و مبتلا به اختلال سلوک جدی در مناطق مسکونی ایجاد شد. در این مدل، جوانان بزهکار نزد یک والد رضاعی آموزش‌دیده سپرده می‌شوند و هدف نهایی انتقال آنها به خانه پس از درمان است.

اهداف برنامه OTFC عبارتند از افزایش نظارت نزدیک بر جوانان، موقعیت عادلانه همراه با محدودیت‌های مشخص، پیایندهای قابل پیش بینی به خاطر بدرفتاری، روابط حمایتی با بزرگسالان مثبت و هدایت کننده و کاهش مواجهه با همسالان بزهکار. مداخلات شامل آموزش رفتاری به والدین هم برای والدین رضاعی و هم والدین زیستی می باشند تا رفتار جوانان به نحوی مستمر و غیر زورگویانه کنترل شود؛ نظارت فشرده بر فعالیت های جوانان؛ جلسات خانواده درمانی با خانواده زیستی با تکیه بر نظارت نزدیک، پذیرش و ترغیب، انضباط موثر و حل مسئله؛ همچنین مداخلات مبتنی بر مدرسه برای کمک به والدین جهت کار کردن به صورت مشارکتی با معلمان برای بهبود رفتار و عملکرد جوانان در مدرسه. برنامه OTFC، نتایج مثبتی را در قالب میزان بالاتر تکمیل درمان، جرم های کمتر و سپری کردن زمان بیشتر با خانواده های زیستی طی یک سال پس از درمان و همچنین موارد کمتر از خانه و روزهای کمتر حبس در طول دوره دو سال پیگیری به بار آورده است. به عنوان یک جمع‌بندی، شواهد حمایت کننده از مداخلات مبتنی بر خانواده برای مشکلات رفتاری کودک و نوجوان نسبتاً قوی هستند.

چندین مدل مختلف، قابلیت خود را نشان داده اند و شواهدی حاکی از موثر بودن آنها در مطالعاتی که جامعه تکرار می‌شود، در حال تولید است. تا آنجا که می دانیم، مداخلات مبتنی بر خانواده برای اختلالات رفتاری کودک و نوجوان به طور فزاینده بر مسائل اعتبار بوم شناختی و تعبیه راهبردهایی برای مداخله در نظام های متعددی که در این جوانان و خانواده های آنها را تحت تاثیر قرار می دهند، تمرکز دارند. این درمان ها، پیامدهای مثبتی چون روابط اجتماعی پسند همسالی بیشتر و کارکرد خانواده را ارتقا و همچنین مشکلات سلوکی را کاهش می‌دهند. این مداخلات به دلیل اثرات چشمگیر در وخیم‌تر ترین جمعیت‌های بالینی، توجه گسترده متخصصان و کارگزاران خدمات بهداشتی را جلب کرده‌اند. بسیاری از این مدله ها به طور وسیع در حال اجرا و آزمایش در شرایط بالینی در این کشور و خارج از آن هستند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره