روانکاوی

درمان نظام های متعدد (MST)

درمان نظام های متعدد (MST)

شاید نویدبخش ترین رویکرد درمانی برای درمان بزهکاری نوجوانی درمان نظام های متعدد است. اسکات هنگلر و همکارانش در یک سلسله از آزمایشاتی که به دقت کنترل شده و بر نوجوانان بسیار مختلف انجام شده بود، نتایج چشمگیر قابلیت مدل برای وارد کردن جوانان و خانواده‌ها را در درمان و کاهش اعتیاد به ارتکاب جرم را تا چهار سال پس از درمان نشان دادند MST، در مقایسه با خدمات دادگاه نوجوانان و درمان فردی و معمول نه تنها میزان قابل توجه کمتری از اعتیاد به ارتکاب جرم و کاهش در مدت زمان حبس را نشان داده است بلکه اثرات مثبت بیشتری بر کارکرد خانواده و پرخاشگری نسبت به همسالان را آشکار ساخته است.

درمان نظام های متعدد (MST)

در نهایت، این محققین یکی از تنها مطالعات مقرون به صرفه مداخلات مبتنی بر خانواده را به اجرا درآوردند. MST در مقایسه با درمان های سرپایی به طور قابل توجهی درگیری جوانان را با دستگاه قضایی طی شش ماه پس از درمان کاهش داد و این کاهش با افزایش در ماندن در محل های غیر از خانه همراه نبود. هنگلر و همکارانش در مطالعه عوامل کلیدی در اجرای موفق یک مدل مبتنی بر تحقیق توسط متخصصان جامعه پیشرو بوده اند. برای نمونه، هنگلر، شونوالد و پیکرل به نحوی موفقیت‌آمیز درمانگران جامعه را در درمان نظام های متعدد آموزش دادندو این رویکرد به طور گسترده توسط متخصصان در ایالات متحده و دیگر کشورها مورد استفاده قرار گرفته است.

در تلاشی مشارکتی با دانشگاه اسلو، اجرای MTS در سطح ملی منجر به تکثیر پیامدهای بالینی مثبت شده است، مانند کاهش نشانه ها و افزایش کفایت اجتماعی جوانان مبتلا به مشکلات رفتاری جدی در نوروژ. در مجموع، برنامه‌های تحقیقاتی MST نه تنها حمایت قابل ملاحظه‌ای را در جهت اثربخشی مدل در کاهش بزهکاری نوجوانی و در جایگزینی الگوهای خانوادگی غیرانطباقی ساخته شده و در حفظ رفتار ضد اجتماعی جمع آوری کرده اند، بلکه تمرکز آنها بر اشاعه مسائل توسط متخصصان جامعه راه را برای اجرای گسترده مداخلات مبتنی بر خانواده هموار ساخته است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره