روانکاوی

درمان کمرویی و خجالتی بودن

درمان کمرویی و خجالتی بودن

کمرویی یا نوعی اضطراب است و یا نوعی درونگرایی است برای درمان کم رویی رعایت موارد زیر موثر است.

درمان کمرویی از طریق مقایسه نکردن خود با دیگران

فکر کنید که در مورد چه چیزی عالی هستید:

هر کسی هدیه یا علم خاصی برای ارائه به جهان دارد و ممکن است فریاد نزند، اما درست است در مورد آنچه می دانید، آنچه می توانید انجام دهید، و آنچه که انجام داده اید، فکر کنید، به جای فکر و نگرانی در مورد ظاهرتان، صدایتان یا لباستان. به یاد داشته باشید که هر کسی، حتی “افراد زیبا” چیزی در مورد خود و یا زندگیشان دارند که دوستش ندارند.

هیچ دلیلی وجود ندارد که چرا “مشکل” شما باید خجالت کشیدن و کمرویی باشد، در حالی که “مشکل” بقیه باعث خجالت و کمرویی شان نمی شود. هنگامی که روی این تمرکز می کنید متوجه مقدار زیادی آفر و پیشنهاد برای ارائه به هر گونه گروه یا موقعیت دارید ؛

منابع و مهارت های شما نیاز به بهبود مسائلتان، گفتگو کردنتان یا هزر چیز دیگر را دارد و با دانستن این موضوع، احساس می کنید بیشتر تمایل به صحبت کردن دارید.

درمان کمرویی با تمرکز روی قدرت های خود

ارزش اجتماعی و نقاط قوت خود را شناسایی کنید:

آیا شما یک شنونده عالی هستید؟ آیا جزئیات را کامل می بینید؟ ممکن است این چیزی باشد که حتی برای شما اتفاق نیفتاده باشد، بنابراین برای یک ثانیه بنشینید. آیا شما در مقایسه با بسیاری از کسانی که در اطراف شما هستند بهتر متوجه می شوید و مشاهده می کنید؟شاید.

نقاط قوت شما می تواند مزیتی را به شما بدهند:

اگر شما یک شنونده بزرگ هستید، احتمالا خواهید دید که فردی مشکل دارد و نیاز به کمی درد و دل دارند به شما رجوع می کنند. بنابراین از آنها بپرسید که چه خبر شده. شما متوجه می شوید که کمی حرف دارند. آیا می توانید به من گوش بدهید؟

در هر گروه اجتماعی، همه نقشها باید پر شوند:

حتی اگر شما آن را نبینید اما شما هم یک جایی دارید. هیچ کدام بهتر از بقیه نیستند. بدانید که ارزش شما، هر چه که باشد، پویایی گروه را تکمیل می کند.

درمان کمرویی با تقویت نقاط قوت

در برچسب ها نباشید نه به دیگران برچسب بزنید، نه اجازه دهید به شما برچسب بزنند :

برای ثبت، مردم مشهور و محبوب، خوشحال نیستند. معروف ها لزوما محبوب و یا خوشحال نیستند و مردم خجالتی و کمرو لزوما درونگرا، ناراحت یا سرد نیستند. درست همانطور که نمیخواهید در برچسبها قرار بگیرید، آنها را بر روی هرکسی هم قرار ندهید.

بچه های محبوب در مدرسه سعی می کنند فوق العاده سخت، به روز و محبوب باشند. آنها در تلاش هستند تا خوش تیپ و خوش هیکل و موفق باشند. خوش به حال آنها، اما این بدان معنا نیست که آنها خوشحال هستند. تلاش برای تقلید چیزی نیست که به نظر برسد شما را به جایی ببرد.

این بخش را تیتر وار عنوان می کنیم چراکه به سادگی مراحل قابل درک هستند.

 1. اطلاعات تان را بالا ببرید.
 2. به مراحل مختلف یک مکالمه فکر کنید.
 3. مکالمه را شما آغاز کنید.
 4. از مکالمات قبلی به عنوان دست گرمی استفاده کنید.
 5. دوستانه نگاه و اقدام کنید.
 6. لبخند بزنید و ارتباط چشمی برقرار کنید.
 7. به وضعیت بدن تان توجه کنید.
درمان کمرویی و نکات دانستنی از نحوه ارتباط برقرار کردن با دیگرانبخش چهارم در درمان کمرویی:خودتان را به چالش بکشید
 1. برای خود اهدافی مشخص کنید
 2. کاری را انجام دهید که دوست دارید
 3. تمرین کنید که خودتان را در موقعیت های ناخوشایند نیز قرار دهید
 4. هر روز خودتان را به یک فرد جدید معرفی کنید
 5. خودتان را در بطن جامعه قرار دهید
 6. موفقیت های خود را ثبت کنید و به همین راه ادامه دهید
نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره