روانکاوی

دوری از خطرات رابطه

دوری از خطرات رابطه

دو خطر اصلی وجود دارد که می‌تواند بر رابطه ی شما تاثیر بگذارد. اولین خبر این است که فرض کنید همه مانند شما فکر می‌کنند. دومی آن است که انتظار کمال را داشته باشید.

فرض می‌کنید همه مانند شما هستند

یکی از خطرات کلیدی در روابط، باور به این است که دیگران هم مانند شما فکر می‌کنند. گاهی دو نفر طرز فکر مشابه دارند، اما اغلب این گونه نیست! برای مثال، خانواده های مختلف کارها را به صورتی متفاوت انجام می دهند. آنها ممکن است نقاط مشترکی با بقیه خانواده‌ها داشته باشند، اما معمولاً قوانین مربوط به خود را دارند. وقتی دو نفر به هم می‌رسند، تاریخچه و قوانین خانوادگی مربوط به زندگی‌شان را همراه با خود می‌آورند. هیچکدام از قوانین درست یا غلط نیستند، فقط با هم تفاوت دارند. بخشی از ایجاد رابطه ی موفق، تحسین این تفاوت‌ها و یافتن راه هایی برای ایجاد موقعیت برنده برنده است که اجازه دهد هر دوی شما به خواسته هایتان برسید، اما نه به قیمت از دست دادن یکدیگر.

دوری از خطرات رابطه

یادتان هست که در کودکی به خانه ی یکی از دوستان خود رفتید و متوجه شدید که خانواده ی او کارها را به صورتی متفاوت از خانواده ی شما انجام می دادند؟ برای مثال، شاید شما همیشه غذا را سر میز می‌خوردید. اما در خانه ی دوست تان غذا را در سینی به شما می دادند و اجازه داشتید هنگام خوردن غذا تلویزیون تماشا کنید. تا جایی که می‌توانید مثال هایی از تفکر و طرز فکر متفاوت دیگران با خود و خانواده تان پیدا کنید. هنگامی که متوجه شدید کارها و رفتار مردم با شما تفاوت دارد، چه احساسی پیدا کردید؟

آیا از این شناخت چیزی آموختید؟ آیا تصمیم گرفتید که در نتیجه ی آن شما هم کارهایی را به صورتی متفاوت انجام دهید؟ خود را تنها محدود به دوران کودکی نکنید و تا زمان حال به دنبال چنین نمونه هایی بگردید. یکی از درس های کلیدی که باید هنگام ایجاد و نگهداری روابط بیاموزید، این است که طرز فکر، احساسات و کارهای مردم با یکدیگر متفاوت است. پس از درک موضوع، می‌توانید به خوبی از یکی از خطرات اصلی در رابطه جلوگیری کنید: من درست می‌گویم و تو غلط!. پیدا کردن راهی برای ایجاد صلح و موقعیت برنده برنده در هر شرایطی، به معنی موفقیت بیشتر در کارهایی است که شما و همسرتان با هم انجام می‌دهید.

دوری از خطرات رابطه

برای مثال، ممکن است بخواهید که غذای خود را کنار خانواده سر میز بخورید، در حالیکه همسرتان شیوه ای غیر رسمی تر را می پذیرد. این تفاوت را میتوانید با شام خوردن سر میز غذا در بعضی روزها و غذا خوردن مقابل تلویزیون در روزهای دیگر حل کنید.

قوانین کمال!

دومین خطر این است که از خود و دیگران توقع کمال داشته باشید. روانشناسان با استفاده از اصطلاح بشر جایزالخطا توضیح می دهند که هیچ انسانی همیشه کامل و بی عیب نیست. انسان جایز الخطاست و اشتباه می‌کند و این موضوع اصلا خجالت آور نیست. اگر میخواهید رابطه ی شادتر، سالم تر و مثبت تری داشته باشید، یادگیری پذیرفتن تفاوت ها و بخشیدن اشتباه های خود و دیگران امری تعیین‌کننده است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره