روانشناسی کودک و نوجوان

دویدن کودک

دویدن کودک

عملی پرنشاط است که باعث تخلیه مقدار زیادی انرژی روانی و فیزیکی کودک می‌شود علاوه بر این معمولاً این فعالیت باعث رها شدن تنش ها و احساسات روانی غیرقابل کنترل فرد نیز می‌شود. این فعالیت نوعی نرمش ساده است که باعث برانگیختن فعالیت سیستم گردش خون و تحریک عضلات و تقویت هماهنگی آنها می‌شود.

کودکان بایستی در آغاز به وسیله دویدن آزاد آگاهی های اولیه ای از این حرکت بدست آورده و لذت حرکت کردن را بیاموزند، برای افزایش این لذت از کودکان بخواهید که برای همراهی با خود صداهایی مانند غرش هواپیما در بیاورند پس از کسب پیشرفت در عمل دویدن می‌توان انجام اعمال زیر را از کودک درخواست کرد.

دویدن در کنار شخص دیگر

دویدن در کنار شخص دیگر، دویدن با در دست داشتن یک شی مانند توپ و انداختن آن برای شخص دیگر. این فعالیت ها باعث می شود که کودکان آگاهی جسمی بیشتری بدست آورند و نحوه ارتباط با دیگران و اشیا را تمرین کنند. اهمیت این تمرینات هنگامی بیشتر می شود که هدف تقویت آگاهی کودکان در ارتباط با یک شی و یا فرد دیگری باشد. علاوه بر این بهتر از انواع دویدن شامل دو سریع، گام زدن موزون، دو همراه با پرس، خیزش ناگهانی، دویدن با دست های باز شده و حالت پرواز، دیدن حیوانات گوناگون مانند خرگوش و دویدن وجهش کانگورو،پیشنهاد شود. در این مرحله کودکان می‌توانند از طریق مشاهده فیلم نحوه دویدن حیوانات مختلف، آگاهی بیشتری کسب کنند. حرکت های روان و سریع، عمل مکانیکی ماشین ها، و حرکاتی مانند بالا و پایین رفتن سریع و نرم پیستون در ماشین های بخار از طریق فیلم و یا نمونه های واقعی می تواند بسیار آموزنده باشد.

 

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره