روانکاوی

رابطه موفق

رابطه موفق

نگرش ها و راهبردهایی برای ایجاد روابط موفق و ماندگار

 1. تایید و تصدیق نقش اساسی پیوند عاطفی از طریق نزدیکی فیزیکی و گشودگی عاطفی جهت حفظ صمیمیت و احساسات جنسی، عملکرد جنسی احساس علاقه مندی رضایتمندانه در ازدواج.
 2. انتخاب بازی، لذت، تفریح، خلاقیت، سرگرمی به منظور حفظ توازن مسئولیت و کارهای دشوار ضروری رابطه و حفظ محرمانگی اقتصادی و خانوادگی رابطه.
 3. اظهار آسیب، ترس یا خشم نسبت به همدیگر در قالب جملات و پرسش‌هایی که باید شنیده شده و همدلانه درک شوند. بازشناسی آنچه که در رابطه تا کنون گفته نشده و اغلب ضررش بیشتر از گفتن بوده است.
 4. بخشش خطاهای همسر از طریق مسئولیت پذیری نسبت به خطا، تکرار آسیب ها و بیان تاسف به سبب احساس در بخش تجربه شده توسط همسر به سبب رنج ناشی از خطا. همسر باور می کند که درد او درک شده است و احساسات اطمینان می‌دهند که خطاها به سادگی باز تکرار، اصلاح و بخشیده نمی شود. لجاجت را رها کن و ببخش.
 5. دست کشیدن از ابراز اختلافات و برجسته کردن آنها. استقبال از تفاوت ها به عنوان منبعی از نیرومندی و رشد ارتباطی سالم. یادگیری از یکدیگر را انتخاب کنید.
 6. انتخاب اعتماد حقیقت، احترام متقابل و وفاداری به عنوان پایه و اساس رابطه ای ماندگار و عاشقانه.
 7. گسترش هدف و علاقه‌مندی مثبت. انتخاب و انجام رفتارهای مراقبانه و رهبری و مدیریت خوب.
 8. دانستن اینکه هر یک از طرفین لحظاتی شاد و لحظاتی غمگین هستند. خودداری از بروز واکنش های منفی.
 9. ایجاد و رشد احساس قوی از ما داشتن مراسمها، رسم و عرف هاو شیوه هایی که رابطه منحصر بفرد و هویتی خانوادگی ایجاد می‌کند.
 10. تشویق به برقراری ارتباط با دوستان و گروههای دیگر جهت مطمئن نمودن همسر از استقلال و وابستگی. توازن نزدیکی به سایرین و استقلال از آنها. این مورد نقطه اصلی روابط رضایت‌بخش مستمر است.
 11. حفظ ارتباط های فعال با خانواده گسترده و دیگر زوجها و خانواده ها جهت شرکت در گروه حساسیت از خانواده و روابط.
 12. بیان مداوم سپاسگذاری، درک و فهم، آرزوها، امیدها و بیان مثبت امیال و امیدواری ها در عوض تأکید بر قربانی شدن، محرومیت، کمبودها، خشونت یاناامیدی ها.
 13. نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

  اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

  نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

  اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

  نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

   اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

   

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره