روانکاوی

راهبردهای آموزشی: حساسیت نسبت به دیگران

راهبردهای آموزشی: مهارتهای اجتماعی

تمریناتی که در این بخش داده شده نمونه اعمالی است که استفاده از آنها در رشد مهارتهای اجتماعی کودکان مفید بوده است. این تمرینات شامل موارد زیر می شود: آگاهی از نقش اندام‌ها و ادراک خویشتن؛ حساسیت نسبت به دیگران؛ موقعیت‌های اجتماعی؛ بلوغ اجتماعی. کودک طبیعی بسیاری از این مهارتها را می‌تواند از راه مشاهده و زندگی روزمره پیش خود بگیرد. اما کودکی که اختلال در مهارتهای اجتماعی دارد نیازمند تلاشهایی برنامه ای و مستقیم و آموزش خاص است تا درباره جهان و تفاوتهای اجتماعی و زبان بی کلام ۔ غیرکلامی ۔ آن چیزهایی فرا بگیرد.

راهبردهای آموزشی: حساسیت نسبت به دیگران

آگاهی از نقش اندام ها و ادراک

۔ درباره نفش اندامها
۔ به کودک بگویید قسمتهای بدن یک عروسک یا اعضا بدن یک کودک دیگر را نام برده یا نشان دهد، سپس همان قسمت ها را در بدن خود تشخیص دهد.
۔ عروسکی از مقوا بسازید که دارای اندام های متحرک باشد، به عروسک وضعیت و حالت های مختلفی بدهید و از کودک بخواهید همان حالت ها را در خود به وجود آورد. مثلاً پای چپ و دست راست را بالا نگه دارد.
۔ معمایی با تصویر یک آدم ترتیب دهید که اجزا آن جا به جا شده است. از کودک بخواهید هر قطعه را در جای خود قرار دهد. قرار دهد. تصویر را طوری ببرید که قسمتهای اصلی آن به سهولت قابل تشخیص باشد.
۔ به کودک بگویید که نقاشی نیمه تمامی را کامل کند و یا بگوید مثلاً کدام قسمت در یک نقاشی نیمه تمام کشیده نشده است.
۔ کودک را یاری کنید که مجموعه عکس هایی از خودش را با یک نظم خاصی کنار هم بچیند. ترتیب این عکس ها ممکن است از اوان طفولیت به بعد باشد. ممکن است این تصاویر مربوط به خانواده اش، دوستانش و یا موارد دیگر نظیر عکس های یک مسافرت باشد و یا شامل چیزهایی شود که او دوست دارد و ندارد، حوادثی که در گذشته برای او رخ داده، جوایز و پاداش هایی که دریافت داشته و از این قبیل….

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره