روانشناسی کودک و نوجوان

رفتار ناپسند در مدرسه

رفتار ناپسند در مدرسه

رفتار ناپسند در مدرسه : بی‌تردید، وقتی از مدرسه به شما تلفن می‌شود و ناظم مدرسه به شما می گوید که کودکتان کار ناشایستی انجام داده، بسیار ناراحت و افسرده می شوید.

رفتار ناپسند در مدرسه

شما از این موضوع نگران می شوید که مبادا به کودکتان برچسب دردسر تراش و مسئله‌ساز بزنند و بگویند نمی‌تواند خودش را با محیط اطرافش تطبیق دهد. همچنین، ممکن است لحظه ای چنین احساس کنید که پدر یا مادر خوبی نبوده اید و وظیفه خود را درست انجام نداده اید؛ ولی به یاد داشته باشید که معلم ها یا ناظم ها فقط وقتی تلفن می‌کنند که کودک، کار ناپسندی انجام داده باشد و هنگامی که کودک شما کارهای خوب و پسنده می‌کند، کسی به شما تلفن نمی‌کند تا شما را با خبر سازد.

این مساله، چندان عجیب نیست چون مسوولان مدرسه، سرشان شلوغ است و وقت این کار را ندارند. بنابراین، شما فقط از کارهای بد کودکتان آگاه می شوید. البته، مسوولان مدرسه می کوشند خودشان مسائل رفتاری مربوط به مدرسه را حل و فصل کنند، مگر اینکه مساله غیر عادی، تکرار شونده و یا خیلی جدی باشد. وقتی معلم یا ناظم می‌گویند : متاسفم، ما یه مشکلی پیدا کرده ایم.

رفتار ناپسند در مدرسه

ممکن است منظورشان این باشد که کودکتان با همکلاسی اش کتک کاری کرده؛ یا کودک سرکلاس حرف می‌زند و یادداشت رد و بدل می کند. ممکن است رفتار ناپسند و صرفاً حرف زدن با پشت سری یا عاشق کردن در کلاس باشد. معمولا، برای اینگونه رفتارها و عملکردها عدم همکاری کودک در کلاس دلایل واضحی وجود دارند.

مثلا ممکن است کودک، فقط در کلاس غیر قابل کنترل باشد یا اینکه کلاس، یکی دیگر از مکان هایی باشد که یک کودک غیر قابل کنترل را نمی‌توان مدیریت کرد. کمک کردن به کودک برای تصحیح رفتارش در مدرسه، مستلزم تلاش مشترک خانه و مدرسه است.

رفتار ناپسند در مدرسه

راه حل هایی که ما پیشنهاد می‌کنیم به شما کمک خواهد کرد که مساله را شناسایی کنید و با تعیین سیاست‌هایی، تلاش‌ هایتان را با معلمها و ناظم ها هماهنگ کنید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره