خانواده درمانی

روشهای پیشگیری از طلاق

شنیدن آمار سرسام آور طلاق در این روزها شما را نسبت به آینده‌ی زندگی مشترک‌تان نگران کرده است؟ به دنبال راه‌هایی برای پیشگیری و جلوگیری یا اجتناب از طلاق در خانواده‌تان هستید؟ در ادامه مطلب بخوانید.

 خوب، دیگر نگران نباشید و با ما در این نوشتار همراه شوید تا از ۱۰ گام برای جلوگیری یا اجتناب از طلاق برای‌تان بگوییم.

این روزها درصد طلاق به میزان قابل توجهی افزایش یافته است. علل زیادی برای این امر وجود دارد که مهم‌ترین آنها خیانت و عدم تعهد به روابط عاطفی است و متأسفانه در همه‌ی جوامع کم و بیش دیده می شود.

اگر این ۱۰ گام را به طور منظم تمرین کنید، ازدواج‌تان از همیشه موفق‌تر خواهد شد و در واقع از طلاق اجتناب خواهید کرد. این قدم‌ها را یادداشت کنید، روی درِ یخچال بچسبانید، روی دستتان بنویسید یا حتی حک کنید! فقط هرکاری می‌توانید بکنید تا بتوانید خودتان را با آنها مانوس کنید و ثمرات آن را در زندگی‌ مشترک‌تان ببینید.

۱. با یکدیگر وقت بگذرانید

علت شماره‌ی یکِ جدایی در ازدواج‌های امروزی این است که زوج‌ها به اندازه‌ی کافی با یکدیگر وقت نمی‌گذرانند یا رابطه‌ای که دارند‌ برای‌شان جزو اولویت‌ها نیست. ازدواج‌هایی که از کمبود زمان رنج می‌برند در معرض خطر طلاق هستند چون شریک‌های زندگی از رفاقت با یکدیگر دست می‌کشند.

۲. معاشقه داشته باشید

در ازدواج، یکی از مهم‌ترین ارتباطات معاشقه است. هر کاری می‌توانید بکنید تا شور و حرارت‌تان را زنده نگه دارید. میل و اشتیاق یک تصمیم است!

۳. نوازش کنید

همه چیز که فقط معاشقه نیست. نوازش مهربانانه نیز مهم است. دستان یکدیگر را بگیرید. با هم روی کاناپه بنشینید. یا روی تخت یکدیگر را در آغوش بکشید.

۴. طنازی و دلبری کنید

یادتان هست شما و همسرتان آن روزهای اول چقدر برای هم دلبری می‌کردید؟ که به اسم کوچک همدیگر را صدا می‌زدید؟ که به همسرتان می‌گفتید چقدر زیبا و جذاب است؟ درست همان کارهایی را بکنید که وقتی تب عشق‌تان تند بود می‌کردید و آن وقت ببینید چطور همه‌چیز روبه‌راه خواهد شد.

۵. مکررا با هم حرف بزنید

هر روز سراغ یکدیگر را بگیرید. درمورد احساسات‌تان و مسائل مهم حرف بزنید. وقتی رنجیده‌خاطر هستید ساکت نباشید. راه‌های گفت‌وگو و ارتباط را باز نگه دارید. نگذارید یک روز بگذرد و شما از همسرتان نپرسیده باشید که روزش را چگونه سپری کرده است.

۶. از یکدیگر تعریف کنید

همه دوست دارند مورد تحسین قرار بگیرند. مطمئن شوید که هر روز از همسرتان تعریف  می‌کنید. وقتی همسرها احساس کنند مورد تحسین قرار می‌گیرند، میزان استحکام روابط‌شان حیرت‌انگیز است!

۷. به کلاس‌های مشاوره‌ی ازدواج بروید

عاشق ماندن مهارت‌هایی می‌خواهد که بسیاری از آدم‌ها از آنها برخوردار نیستند. ولی جای امیدواری هست که کلاس‌های آموزش ازدواج وجود دارند. با هم به این کلاس‌ها بروید و عاشق بمانید.

۸. اختلافات را به نحو سازنده‌ای مدیریت کنید

همه‌ی زوج‌ها اختلافاتی دارند. این نحوه‌ی مدیریت شما است که رابطه‌ی‌تان را می‌سازد یا از هم می‌پاشد. به خاطر این‌که طرفین احساس می‌کنند از طرف شریک زندگی‌شان درک نمی‌شوند یا مورد بی‌مهری واقع می‌شوند، بسیاری از بحث‌ها بالا می‌گیرند. اگر نمی‌توانید بدون آن‌که کارتان به دعوا بکشد درمورد مسائل حرف بزنید، بهتر است از یک مربی بخواهید آموزش‌تان بدهد.

۹. روی چیزهای مثبت تمرکز کنید

آدم‌ها اغلب بیش‌تر روی چیزهای غلطِ ازدواج‌شان تمرکز می‌کنند تا روی چیزهای درست. حتی اگر ناراحت هستید، بهترین روش برای متعهدتر کردن همسرتان آن است که وقتی در انجام کاری موفق می‌شود او را تحسین کنید، نه این‌که به خاطر خوب نبودن اوضاع او را سرزنش کنید.

۱۰. واقعا بخشش کنید

آدم‌ها آن‌طوری عشق می‌ورزندکه دوست دارند دیگران به آنها عشق بورزند. ولی این بخشش واقعی نیست. بخشش واقعی وقتی است که، دانسته یا نادانسته، به شریک زندگی‌تان چیزهایی را می‌بخشید که می‌خواهد و نیاز دارد.

 نیاز به مشاوره حضوری در رابطه با پیشگیری از طلاق دارید ؟! 

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید .

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟! 

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید .

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp , IMO , Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره