روانکاوی

زنان آلفا

شخصیت آلفا یکی از جذاب‌ترین تیپ‌های شخصیتی در زنان است. درحالی که دیگران ممکن است در زندگی کمبود شجاعت و مدیریت داشته باشند، زن آلفا کمبودی شجاعت ندارد.

جذابیت زنان آلفا برای مردان

زن های آلفا دارای ویژگی های ثابتی هستند که عبارتند از: بازیگوشی، شیطنت و قدرت زنانگی که مردان را به سمت آنها جذب میکند. ولی صفاتی مانند لجبازی ،تکبر ،اعتماد بنفس بالا، سرکش بودن و یا صفاتی که با قدرت طلبی مردان تداخل دارد هم دارند که عاملی برای دوری کردن مردان از زنان آلفا است.

بنابراین مردان به دوراهی سختی می‌رسند ،کشش دیوانه کننده ای که اجازه نمی دهد از زن آلفا فاصله بگیرند و همین طور تلاش هم زمان برای گریز از دست این زنان زیرا مردان در طول دوره تکامل همیشه مسلط بر زنان بودند به همین علت تحمل زن راهبر و باهوش را ندارند. وقتی متوجه می شوند زنان آلفا مطیع نمی شوند و هیچ زمان در بند یک مرد نمی‌مانند. بسیاری از مردان در مواجهه با این تداخل درونی، با این تیپ زنان ارتباط برقرار کرده و وارد رابطه می‌شوند اما قبل از اینکه رابطه وارد مرحله جدی بشود، فاصله گرفته و به سراغ زنان بتا می روند. بنابراین این گونه رابطه ها معمولا به طلاق منجر می گردد.

سرسخت بودن از ویژگی‌های بارز زنان آلفا است‎

در اینجا ۱۰ چیز که زنان آلفا در یک رابطه نیاز دارند به شما معرفی می‌شوند:

  1. آن‌ها نیاز دارند که به چالش کشیده شوند
  2. آن‌ها به اعتماد نیاز دارند
  3. آن‌ها به احترام نیاز دارند
  4.  آن‌ها به استقلال‌ نیاز دارند
  5. آن‌ها به کسی نیاز دارند که بتواند پا به پای‌شان حرکت کند
  6.  آن‌ها به یک شریک زندگی برابر نیاز دارند
  7.  آن‌ها نیاز دارند که بخندند
  8.  آن‌ها نیاز دارند که به وقت ضرورت از آن‌ها انتقاد شود
  9.  آن‌ها به یک شخص مطلع نیاز دارند
  10.  آن‌ها به یک شخص با تدبیر نیاز دارند
خصوصیات زنان آلفا

همیشه در مرکز توجهات هستند

چه بخواهند چه نخواهند، همیشه در مرکز توجهات هستند. اعتماد به نفس شان توجه همه‌ی کسانی را که با آن‌ها در تماس هستند به خود جلب می‌کند. سر کار ممکن است همه برای راهنمایی گرفتن درباره‌ی چگونگی انجام یک پروژه به آنها مراجعه کنند یا از آنها بخواهند که نقش رهبری تکالیف گروهی را به عهده بگیرند. در گردهمایی‌های اجتماعی، ممکن است تنها کسی باشند که داستان‌های سرگرم کننده را با دیگران به اشتراک می‌گذارد و همه را شدیدا به خنده وا می‌دارد. زنان آلفا قاپ همه را می‌دزدند و دیگران را با انرژی، وقار، و قدرت اجتماعی‌شان تسخیر می‌کنند.

سرسخت بودن از ویژگی‌های بارز زنان آلفا است

زندگی هر کسی ممکن است افت و خیزهایی داشته باشد زنان آلفا در موقعیت های سخت زندگی موانع را کنار می زنند و سخت تلاش می کنند. زن آلفا در مقابل بیماری، بی عدالتی، سوء استفاده جنسی، فقر و یا با شکست های ویران کننده استقامت می کند و اگر نیاز باشد دوباره تلاش خواهد کرد. او همیشه هدفمند زندگی می کند و به زندگی خوش بین است و هرگز تسلیم نمی شود.

زن آلفا حمایت کننده است 

زن آلفا، حمایت و قدرتش را در هر مرحله زندگی از شما دریغ نخواهد کرد. زن آلفا زنی نیست که در سختی ها عقب نشینی کند: او در دوران سخت، در زمان بیماری، مرگ و میر خانوادگی، مشکلات عاطفی، و یا در هر شرایط سخت و آزمایشات زندگی همراه و درکنار شما خواهد بود.

در رویارویی با واقعیت های زندگی، زنی نیست که تسلیم شود و کنار رود، بلکه به عنوان شریک زندگی تان در هر مرحله از زندگی و با هرچیزی که شما با آن مواجه هستید، روبرو می شود و استقامت می کند. حتی ممکن است بخاطر ناامنی موقعیت شغلی تان جلوی کارفرما بایستد و از شما حمایت کند.

پافشاری بر عقاید و باورها

بسیاری از مردم سعی می کنند از طریق توهین یا تهدید زنان قدرتمند را ساکت کنند و سرجای خود بنشانند و اما توهین و تهدید در یک زن آلفا اثر ندارد. از آن دسته زنانی نیست که مغرور و مدعی عالم نما باشد و تظاهر به علم بر همه چیز داشته باشد. بلکه مسئولیت پذیر است و رفتار عادلانه ای دارد و در مقابل بی عدالتی ها ساکت و آرام نمی نشیند. زن آلفا شناخت دقیق از ضمیر باطنی اش دارد و در مورد موضوعاتی که برایش اهمیت دارند، کاملا آگاه و مطلع است وهمواره با موضوعاتی مواجه می شود که آتش درونش را شعله ور نگاه می دارد.

زنان آلفا در برنامه های توسعه جامعه یا سازمان های غیر انتفاعی که برای ارائه خدمات بهتر فعالیت دارند حضور دارند. زن آلفا یک شیوه زندگی متفاوت دارد که کاملا با آن سازگار است. دیگران ممکن است پشت سر او بدگویی کنند یا او را سرزنش کنند که چرا طرز فکر و انتخاب های زندگی اش همانند آنها نیست و یا حتی سبک زندگی و انتخاب های او را زیر سوال می برند،اما زن آلفا نسبت به حرف ها و نظرات دیگران بی اهمیت است.

 

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرماییدا

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره