روانکاوی

زندگی با شوخ طبعی

زندگی با شوخ طبعی

شوخ‌طبعی می‌تواند خودجوش باشد و اغلب از جای خاصی سرچشمه نمی گیرد. جوک گفتن کار جالبی است. هیچ کس نمی داند با چه واکنشی مواجه خواهد شد؛ قهقهه های بلند یا گله‌های محترمانه. آنچه حس شوخ طبعی را برمی‌انگیزد، در افراد مختلف متفاوت است.

شاید بذله گویی مداوم هم خوشایند نباشد، زیرا اغلب از گفت و گوی واقعی با مردم باز می مانید و به جای واقعیت، پشت خنده و شوخی پنهان می شوید. دیدن نکات خنده دار در موقعیت‌های دشوار، تحمل و حل آنها را آسان تر می‌کند. در بخش‌های بعدی، ایده هایی برای خنداندن مطرح می‌شود.

زندگی با شوخ طبعی

انتقال خنده

این تمرین برای خندیدن است. گروهی از مردم را دایره وار دور هم جمع کنید. یک نفر شروع به خندیدن و سپس خنده را به نفر بعدی انتقال می‌دهد. نفر بعدی باید خنده ای طولانی تر و بلندتر داشته باشد. پس از اینکه خنده چند بار دایره را پیمود، مسری می شود و متوقف کردن آن دشوار خواهد شد. آیا تا با حال صدای ضبط شده ی پلیس خندان را شنیده اید؟ مردم هنوز هم از رادیو این برنامه را درخواست می کنند. این موضوع عجیب است، اما این صدای ضبط شده همیشه در خنداندن شنوندگان موفق بوده است.

نمایش خنده دار

محمد از کودکی برای دیدن نمایش های خنده دار به تئاتر می رفت. والدین محمد نمی‌دانستند که تماشاچیان دیگر به نمایش می خندیدند یا دلیل خنده ی آنها، خنده های مسری محمد بود. چند سال بعد، محمد نمایش صداهای بلند را تماشا کرد و از شدت خنده به سختی می توانست نفس بکشد. اطرافیانش هم به همان اندازه می خندیدند.

زندگی با شوخ طبعی

کمدی

کمدین مورد علاقه ی خود را پیدا کنید. مطمئنا کسی وجود دارد که با طول موج شما همسو باشد و دیدگاه‌هایش به زندگی، مشابه شما باشد. یک سی‌ دی بگیرید و آن را در اتومبیل پخش کنید یا اینکه در مترو به ام پی تری پلیر خود گوش کنید. تنها مشکلی که ممکن است پیش بیاید، خجالت‌ کشیدن شما به خاطر خنده ی بلند در مکانی عمومی است!

تفریح بصری

ایجاد تعادل در نشان دادن حوادث ترسناک دنیا در تلویزیون و روزنامه‌ها، برای سلامتی و سعادت لازم است. تصاویری پیدا کنید که روحیه ی شما را تقویت می‌کند و باعث می‌شود وجه خنده دار زندگی رو هم ببینید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره