درمان های داروییبیماری های جنسی

زیادی آندروژن در زن

زیادی آندروژن در زن

زیادی آندروژن در زن یا نتیجه وجود تومورهای فعال و آندروژن ساز است و یا نتیجه مصرف درمانی اینگونه هورمون ها می باشد. تومورهای آندروژن ساز، که چندان شایع نیست، بیشتر در دوره فعال زندگی جنسی زن پیدا می‌شود.

مهم‌ترین این تومورها آدنوبلاستوم است که به اغلب احتمال از استرومای پوسته بیضه سرچشمه می گیرد.

نشانه های بالینی ناشی از وجود این گونه تومورها در بدن زن شامل

  • بی نظمی قاعدگی
  • اولیگومنوره، آمنوره و آتروفی تخمدان و پستان
  • هیروسوتیسم و رویش مو در صورت پیدایش جوش های چرکین در صورت و پشت شانه ها
  • ریزش موی سر
  • آتروفی رحم مهبل و اندام های آمیزشی بیرونی است اما در اکثر موارد کلیتوریس بزرگ و پر خون می شود.

زیادی آندروژن در زن

میل جنسی

میل جنسی بیمار ممکن است کم یا زیاد گردد و پیدایش نشانه های مردی، ممکن است بیمار را آشوب زده و افسرده سازد. تشدید میل جنسی که تا حدی به بزرگی و تحریک پذیری کلیتوریس مربوط است.

ممکن است در زن نشانه های جنون نزدیکی پدید آورد و او را هیپراروتیک سازد. هر گاه اینگونه تومورها در بدن زن آبستن شود، ممکن است نوزاد او را همگن نماید. درمان در تمامی موارد، عمل جراحی و خارج کردن تومور آندروژن ساز است.

تجویز هورمون های آندروژن در زن

تجویز هورمون های آندروژن در زن، نخست از طریق مهار کردن هیپوفیز و ایجاد وقفه در ترشح گونادوتروپین ها، او را به سوی خواجگی سوق می دهد و سپس نشانه های مردی در او ظاهر می سازد. مقدار دارویی که قادر به ایجاد نشانه‌های مردی در زن است، برحسب نوع آن تفاوت می‌کند مثلاً اگر مصرف تستوسترون از ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در ماه تجاوز کند، اثرات نامطلوب ظاهر می گردد.

در اثر تجویز آندروژنها، موی فراوان در صورت و دست و پا و شکم می روید. پوست چرب می‌شود و جوش های چرکین بر آن ظاهر می‌شود، صدای دو رگه یا کلفت می گردد، وزن بدن افزایش می یابد و رشد عضلات بیشتر می‌شود.

اختلال قاعدگی

اختلال قاعدگی، قاعدگی بدون تخمک گذاری و عقیمی پیدا می آید. مخاط مهبل دگرگون می شود و رابطه جنسی را دردناک می سازد و شرایط پیدایش یا تشدید واژینیت های تریکومونایی را فراهم می سازد. بزرگ شدن، پرخون شدن و حساس شدن کلیتوریس یکی از برجسته ترین اثرات تجویز اینگونه هورمون ها است.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره