بیماری های جنسی

سادیسم چیست؟

سادیسم

مبتلایان به سادیسم، برای اطفای شهوت و ارضای تمایلات جنسی معمولا طرف جنس خود را در حین، قبل و یا بعد از عمل نزدیکی مورد اذیت و آزار و شکنجه قرار می دهند و با هم اعمال سادیستی آنها منتهی به جنایت و قتل طرف می گردد.

سادیسم از اسم مارکی دوساد که فقط با زجر دادن دیگران کسب لذت جنسی میکرده باقی مانده است. مارکی دو ساد یکی از اعیان فرانسه بوده که در سال ۱۷۴۰ در شهر پاریس متولد شده است. این شخص در جوانی افسر ارتش بوده و اولین اثرات سادیستی او در سن ۳۴ سالگی هویدا شد. بارها به علت اعمال سادیستی بازداشت و زندانی گردید و عاقبت در سال ۱۸۱۴ در سن ۷۴ سالگی در یکی از بیمارستان های روانپزشکی فرانسه بدرود حیات گفت. سادیسم آزار رسانی انحرافی است که در آن بیمار از آزار کردن و تحقیر همبستر خویش لذت می برد.

این حالت غالبا در مردان اهمیت بالینی پیدا می‌کند اما از آنجایی که پرخاشگری اصولا یکی از ویژگی‌های جنسی نر است، پزشک گاه در تشخیص بیمار خود مشکوک می ماند زیرا که نمی داند و رفتارهای پرخاشگرانه را تا کجا طبیعی و از کجا بیمارگونه بشمارد.

به طور کلی می‌توان گفت که حالات زیرین برای تشخیص بالینی سادیسم است:
  1. هرگاه بدون آزار کردن و تحقیر همبستر، رضایت کامل جنسی حاصل نگردد.
  2. هرگاه عذاب دادن همبستر، مشاهده واکنش‌های او نسبت به آن، هدف اصلی یا فرعی تماس‌های جنسی شده باشد.
  3. هرگاه بیمار، علی رغم اعتراض و تمنای همبسترش، به آزار او می پردازد.

پس هنگامی که از رفتارهای پرخاشگرانه به عنوان سادیسم یاد می توان کرد که این رفتارها به نحوی با لذت جنسی وابستگی پیدا کند وگرنه فردی که به طور کلی نسبت به همسر خود خشن و پرخاشگرانه رفتار می‌کند، لزوما سادیست نیست و کسی که مایل است همسرش فرمانبردار او باشد و برده مانند او را اطاعت کنند باز لزوماً سادیست در این گونه موارد گفته می‌شود که شخص سادیسم اخلاقی یا شخصیت سادیستیک دارد.

بیمار مبتلا به سادیسم ممکن است فقط در فعالیت های جنسی خود رفتار پرخاشگرانه داشته باشد و یا همیشه اینگونه باشد، به سخن دیگر سایست ممکن است شخصیت سادیستیک نیز داشته یا نداشته باشد. بسیاری از خانم هایی که شوهرشان شخصیت سادیستیک دارد و آنها را آزار می دهد، خود نیز سردمزاجتد و خوی مازوخیستیک دارند و از اینروست که شوهر خود را تحمل می‌کنند.

ممکن است مرد شخصیت انفعالی داشته باشد و با مصرف الکل تعویض نقش کند و به آزار همسرش بپردازد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره