روان درمانی فردیروانکاوی

سالمندی و تاثیر آن بر روی خواب

سالمندی و تاثیر آن بر روی خواب

سالمندی و تاثیر آن بر روی خواب در حالی که نیازهای فیزیولوژیکی به خواب و الگوهای آن در سرتاسر زندگی تغییر می‌کنند، اختلالات خواب به عنوان بخشی از فرآیند بهنجار سالمندی به شمار نمی آیند.

با توجه به آگاهی بیشتر در خصوص ارتباط خواب با کیفیت زندگی و امراضی مانند اختلال حافظه و مشکلات قلبی ۔ عروقی، ارائه گران خدمات بهداشتی عهده دار بررسی خواب و آشفتگی های آن به هنگام مراقبت از افراد سالمند هستند.

سالمندی و تاثیر آن بر روی خواب

واژه ی مسن تر

واژه ی مسن تر یک توصیف قراردادی است، اما واضح است که با بالا رفتن سن، مشکلات خوابی که این افراد تجربه می‌نمایند، متفاوت از جمعیت بزرگسال جوان تر است. یک الگوی به طور وسیع پذیرفته شده، سن سالخوردگان را ۶۵ سال یا بیشتر از آن تعریف می‌کند. برآورد می‌شود که در سال ۲۰۵۰، سن ۸۵ میلیون آمریکایی ۶۵ سال یا بیشتر خواهد بود و طبق برنامه‌ریزی بسیاری از کشورهای اروپایی، حداقل ۱۰ درصد جمعیت کشورشان در سال ۲۰۵۰، ۸۰ سال یا بیشتر سن خواهند داشت. برای تجزیه و تحلیل تغییرات مرتبط با سن در خواب، به گردآوری داده ها در مورد جمعیت سالم بالای ۶۵ سال نیاز است.

سالمندی و تاثیر آن بر روی خواب

افزایش سن خطر ابتلا به بیماری

اگر چه افزایش سن خطر ابتلا به امراض قلبی ۔ عروقی، متابولیک، انسدادی، روانپزشکی، عضلانی ۔ اسکلتی، کلیوی، کبدی و خونی را بالا می برد، اما ممکن است بررسی گروه افراد سالم بالای ۶۵ سال دشوار باشد، از آنجا که با توجه به پیشرفت های بسیار زیاد در دانش طب و روش‌های تشخیصی و درمانی امراض طبی، این افراد از طول عمر بیشتری برخوردار هستند. تجربه ی ذهنی و فیزیولوژی خواب و نیز ارتباطات الکتروفیزیولوژیک آن با افزایش سن تغییر می‌کنند.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره