بیماری های جنسی

سرد مزاجی

سرد مزاجی

یکی دیگر از سبب های شایع سرد مزاجی خانم ها احساس گناه و نیز شرم آنها از انجام عمل جنسی است. هنوز آنان جوامع ما از انجام عمل جنسی، حتی با شوهر خود، احساس گناه یا شرم می‌کنند.

غرایز جنسی

شرم سبب می‌شود که راه بروز تمایلات و غرایز جنسی مسدود گردد و یا در مسیر آن انحراف پیدا شود و از آنجا که در شرم بین من و ایده آل من کشمکشی پیدا می شود شخص کوشش می کند تا از خواسته‌های ایده آل من که والاتر از من است پیروی کند و خواسته های جنسی خود را بروز ندهد، به این ترتیب مکانیسم روانی و ناخودآگاهانه سردمزاجی حاصل از شرم نیز در خانمها آشکار می شود.

سرد مزاجی

از آنجا که زن از نظر اجتماعی شرایط بارز کردن خواسته های جنسی خود را ندارد، غالبا تمایلات خویش را واپس می‌زند و از این رو قبول می‌شود که کشمکش های درونی حاصل از عدم تشفی خواسته های جنسی در زن خیلی فراوان است و شاید به همین دلیل است که ۳۵ درصد خانم‌ها از روابط جنسی خود رضایت کامل حاصل می‌کنند و عده ای تا پایان عمر به اوج لذت جنسی دست نمی یابند.

رشد روانی جنسی

گروه دیگر از خانه‌هایی که به سردمزاجی دچار می‌شوند، آنهایی هستند که رشد روانی جنسی شان تکامل نیافته است و شخصیت کودکانه دارند.

سرد مزاجی

این خانم ها از نظر جنسی پاسخگو نیستند، ظرفیت محبت بخشیدن و دوست داشتن ندارند و همواره مایلند از جانب دیگران، کودک وار مورد تایید قرار گیرند. انگیزه ازدواج بیشتر اینگونه بیماران غالبا تامین امنیت مادی و اجتماعی از این جهت در زندگی زناشویی خود وفادار می‌مانند و شوهر خود را پدر مانند دوست می دارند.

جلب توجه شوهر

اینان گاه برای جلب توجه شوهر و نشان دادن عشق خود نسبت به او، واکنش های جنسی دروغین از خود بروز می‌دهند. مثلا پیشنهاد شوهر را برای نزدیکی با خوشحالی می پذیرند و حتی در هنگام نزدیکی به هیجان می‌آیند و شوهر می پندارد که همسرش به اوج لذت جنسی رسیده است در حالی که این واکنش کودکانه است و شبیه هیجانی است که در کودکی خردسال به خاطر دریافت هدیه ای جالب و دوست داشتنی پیدا می‌شود و هم اینانند که کودک وار در برابر کمترین رفتار نامطلوب شوهر اشک می ریزند. علل ارتباطی نیز در ایجاد سرد مزاجی جنسی نزد خانم ها نقش عمده دارد.

سرد مزاجی

احساس نفرت به شوهر

ممکن است زن به علل گوناگون نبست به شوهرش احساس نفرت داشته باشد و این احساس آن چنان در او نیرومند باشد که پس از نزدیکی دوش بگیرد و خود را آب بکشد تا نجاست از بدنش دور گردد و پاک شود. گاه در حالی که عیب از جانب خود زن است؛ بیهوده شوهرش را ناتوان می پندارد و همیشه او را سرزنش می‌کند و گاه می پندارد که شوهرش او را دوست ندارد و پای زنی دیگر در میان است.

سرد مزاجی

نور آستنی و خستگی مزمن

سردمزاجی در مبتلایان به نور آستنی و خستگی مزمن علامت شایعی است، این خانم ها و غالبا کسانی هستند که کارهای روزانه آنان چه در منزل و چه در محیط کار، بسیار زیاد و اکثرا هنگامی که شب هنگام از کار دست می‌کشند آمادگی برای نزدیکی ندارند و پیوسته از خستگی و ضعف عضلانی شکایت دارند.

درد ستون مهره‌ها و جلو قلب، عرق کردن دست ها و زیر بغل ستزی پوست سر و دیگر اندامها، سرگیجه و دیگر آشفتگی‌های وازوموتور از فراوان ترین نشانه های این بیماران است.

بیشتر بخوانید

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در رابطه جنسی

سرد مزاجی در رابطه جنسی

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره