زوج درمانی

سکس تراپی چیست

سکس تراپی چیست

سکس تراپی استفاده از روش های روان درمانی و روانشناسی برای درمان مشکلات جنسی و غریزه جنسی است. در این درمان درمانگر که می تواند روانشناس یا روانپزشک یا متخصص اورولوژی باشد تلاش می کند تا با استفاده از داروها، روش‌های پزشکی، ابزار و آلات درمانی و روش های مشاوره و روان درمانی مشکلات جنسی افراد حل و فصل و درمان شود.

بیماری‌های جنسی

بیماری‌های جنسی در کشور ما شایع هستند و شامل طیف وسیعی از پارافیلیا ها اختلال در هویت جنسی، اختلال در میل جنسی، مشکلات در گرایش جنسی، مشکلات ارتباطی با همسر می باشند. شایع ترین مشکلات و بیماری های جنسی در کشور ما عبارتند از بی میلی جنسی در زنان انزال زودرس در مردان. مشکلات بلوغ و فشار جنسی در نوجوانی. همجنسگرایی. ابتلا به عفونتهای جنسی. اختلافات زناشویی به دلیل نارضایتی جنسی از همسر.

انزال زودرس

انزال زودرس در مردان خیلی شایع است ولی درمان آن مشکل نیست و با استفاده از دارو و روان درمانی و رفتار درمانی به راحتی درمان میشود یکی دیگر از مشکلات جنسی واژینیسموس یا انقباض آلت تناسلی زنانه در هنگام رابطه جنسی است این بیماری معمولاً به خاطرات دوران کودکی و ترس از رابطه جنسی مربوط است و درمان آن نیز کار راحتی خواهد بود. بی میلی جنسی میتواند اولیه باشد یعنی در فرد بیماری خاصی وجود نداشته باشد و یا اینکه ثانویه به یک بیماری خاصی باشد در حالت ثانویه درمان آن راحت است زیرا بعد از درمان بیماری که علت آن بوده است بی میلی جنسی خود به خود درمان می شود ولی در نوع اولیه که فرد به بیماری خاصی مبتلا نیست که باعث بی میلی جنسی شده باشد درمان آن سخت خواهد بود.

انحرافات جنسی هم در کشور ما شایع هستند نظرخواهی، یادگارخواهی، چشم چرانی، میل جنسی نسبت به کودکان، انجام دادن رابطه جنسی غیر متعارف انواع شایع پارافیلیاها هستند که برای درمان آنها از دارو، روان درمانی، مشاوره و روانکاوی استفاده می کنیم.

ناتوانی جنسی در سنین بالا

ناتوانی جنسی در سنین بالا شایع هست علت ناتوانی جنسی معمولاً استرس و ابتلا به بیماری‌های جسمانی است. اختلالات روانی مانند اضطراب، افسردگی آسیب به نخاع کمری آسیب های مغزی همگی می توانند باعث ناتوانی جنسی شوند. منظور از ناتوانی جنسی این هست که فرد خصوصا مردان قادر به ارتباط جنسی نیستند و به عبارت دیگر آلت تناسلی مردانه به مرحله نعوظ و سفت شدن نمی رسد و ممکن است علت آن اختلال در عروق ناحیه تناسلی باشد که در این صورت ممکن است از جراحی برای رفع انسداد عروق استفاده شود.

عفونتهای جنسی مانند

  • ایدز، هپاتیت
  • کلامیدیا است
  • و سایر باکتری ها و ویروس ها هم در کشور ما شایع هستند

برای درمان آن ها از داروهای ضد قارچ، ضد باکتری و ضد ویروس استفاده می کنیم. در فرد متاهل برای سکس تراپی از جلسات زوج درمانی استفاده می شود مگر اینکه مشکل جنسی فرد به همسرش مربوط نباشد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرماییدا

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره