روان درمانی فردیروانکاوی

عادات خواب سالم

عادات خواب سالم

برنامه های خواب/ بیداری که امکان خواب کافی، روال مثبت زمان خواب شبانه، محیط های تاریک و آرام و اجتناب از به اصطلاح سارقین خواب مانند نوشابه های کافئین دار در طی روز را به کودکان عرضه می‌کند، انتخاب شیوه ای از زندگی است که در گسترش عادات خواب سالم به آنها یاری می رساند. در تاکید اهمیت خواب همچنین والدین به عنوان الگویی برای فرزندانشان باید کوشا باشند.

مقابل بهداشت ناکافی خواب

در مقابل بهداشت ناکافی خواب به دنبال برنامه های نامنظم خواب/ بیداری مکانهای نامناسب برای خواب، مبل اتاق نشیمن، بستر والدین، کار نوبتی والدین یا برنامه های متغیر خواب والدین، دستگاه‌های الکترونیکی در اتاق خواب تلویزیون، دستگاه های بازی می توانند یک شیوه ی فراگیر در برخی از خانواده ها باشند. این نوع مسائل می‌توانند در دشواری به خواب رفتن کودک و بیداری های مشکل ساز شبانه مشارکت عمده داشته و به خواب ناکافی مزمن با اختلال در کارکرد روزانه بیانجامند. در تلاش جهت درک بی خوابی یا خواب آلودگی کودک، تعیین وقت عادی خواب او، زمان واقعی آغاز خواب و بیداری و چرت های روزانه در روزهای هفته و هم اواخر هفته دارای اهمیت است. والدینی که می‌توانند روز تیپیک کودک را از لحاظ مدرسه یا مراقبت روزانه، زمان‌های صرف غذا و جزئیات و مکان های روزمره ی وقت خواب توصیف بکنند، به قرار دادن مشکلات خواب کودک در چهارچوب خانواده کمک می نمایند.

محرومیت از خواب در نوزادان و کودک نوپا

محرومیت از خواب در نوزادان و کودک نوپا ممکن است از بیدار کردن های مزمن صبحگاهی توسط والدین به علت شروع زود هنگام کار آنها باشد. علاقه ی وافر به وسایل چند رسانه‌ای و فشار زیادی تکالیف مدرسه و فعالیت‌های فرابرنامه ممکن است وقت کودک یا نوجوان را اشغال کرده و از خواب کافی در طول شب جلوگیری به عمل آورد. تنظیم برنامه ی خواب/ بیداری برای اطمینان از خواب کافی و بهینه سازی محیط خواب می‌تواند راه درازی در حل مشکلات خواب مانند بی خوابی در کودکان و نوجوانان باشد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره