زوج درمانی

علل روانشناختی بی میلی جنسی

علل روانشناختی بی میلی جنسی در زندگی زناشویی، گاه پس از مرافعه زن و شوهر و نیز به سبب هر عاملی که در زن افسردگی و اندوه ایجاد کند، میل جنسی یا لااقل میل به آمیزش کاهش می‌یابد.

خانم‌هایی که از نیروی جنسی بسیار برخوردارند

در خانم‌هایی که به طور سرشتی از نیروی جنسی بسیار برخوردارند، حوادث ناگوار و اندوه بار اثر موقتی و اندک بر میل جنسی دارد، لیکن در کسانی که از نظر جنسی ضعیف ترند، میل جنسی با این گونه رخدادها کاهش آشکار پیدا می‌کند و کم کم دوباره به حد نخستین باز می‌گردد اما اگر عامل افسرده کننده دوام یابد و پایدار باشد، میل جنسی به مدتی خیلی دراز از بین می رود و شاید که هیچگاه باز نگردد. عملاً یکی از فراوان ترین علل بی‌میلی جنسی به ویژه در خانم‌ها که حساس ترند حالات گوناگون افسردگی است.

علل روانشناختی بی میلی جنسی

کاهش میل جنسی در حالات افسردگی 

کاهش میل جنسی در حالات افسردگی چنان واضح است که برخی، در بیماران افسرده ای که تمایل به خودکشی دارند، برگشت میل جنسی را نشانه قابل اعتمادی برای بهبودی بیماری دانستند. زنی که علت بی میلی جنسی او، رویدادهای اندوه زا و ناگوار است، معمولا از نزدیکی، به خواست شوهر خود، سرباز نمی زند و مهر او نسبت به همسرش کم نمی شود و گهگاه در نزدیکی به اوج لذت جنسی نیز دست می یابد.

بازی های جنسی

بازی های جنسی

گروهی از این بیماران تمایل به معاشقه دارند، از بازی های جنسی پیش از نزدیکی لذت می‌برند و به ویژه اگر مرد به تحریک کلیتوریس و ناحیه تناسلی شان بپردازد، معشوف می گردند، لیکن به هنگامی که باید تقاضای دخول نمایند، چنین نمی‌کنند و ناگهان احساس ناراحتی کرده، شور و گرمی خود را از دست می دهند، ممکن است آمیزش دردناک مزمن باعث نفرت زن از امور جنسی باشد و نیز ممکن است علل روانی دیگر علت آن باشد. در این موارد، غالبا زن در برابر خواسته های جنسی همسرش بهانه‌تراشی می‌کند و به این ترتیب شوهر را از خود می راند و به طور مستقیم احساس تنفر خود را نسبت به او نشان می دهد؛ حتی گاه دندان بر هم می گذارد و به شوهر حمله می کند. ترس از آبستنی نیز ممکن است سبب بی میلی جنسی زن گردد و او را از نزدیکی روگردان سازد.

در گونه نادری از بی میلی جنسی، فقط و فقط نزدیکی سبب بروز احساس نفرت در زن می شود ولی این نیز به آن معنا نیست که لزوما اوج لذت جنسی حادث نمی گردد.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره