بیماری های جنسی

عوامل موثر بر خستگی جنسی مرد

عوامل موثر بر خستگی جنسی مرد

عوامل جسمی و روانی چندی وجود دارد که موجب کاهش توانایی جنسی مرد می گردند :

  1. عدم تنوع در روابط جنسی که اصطلاحاً به‌عنوان دلزدگی از نامزد از آن یاد می‌شود
  2.  سرگرم شدن با مشاغل حرفه ای یا اقتصادی
  3. خستگی ذهنی یا بدنی
  4.  مصرف بیش از حد مشروبات الکلی و پرخوری
  5.  ضعف جسمی یا روانی مرد یا همسر او
  6. ترس از عمل جنسی ناشی از هر کدام از ۵ مورد مذکور. در اینجا شایع‌ترین علت کاهش علاقه مرد سالمند به نامزد خود یعنی عدم تنوع در روابط جنسی را توضیح میدهیم.

عوامل موثر بر خستگی جنسی مرد

عدم تنوع در رابطه جنسی

باید توجه داشت که:عامل آشنایی بیش از حد با نامزد بر میزان پاسخ جنسی افراد موثر است. از نظر بیشتر مردان عامل ناآشنایی با زن جدید موجب تنوع و جذابیت جنسی میگردد. مردان سالمند با انتخاب نامزد جدید، می توانند در خود تنش های جنسی به وجود آورند و یا ظرفیت جنسی خویش را تحریک و تقویت کنند. از دیدگاه ظواهر فیزیکی، زن در سال‌های دهه چهارم عمرش ممکن است سریع‌تر از شوهرش پیر شود.

عوامل موثر بر خستگی جنسی مرد

در صورت اهمیت دادن زیاد زن به ضعف جنسی خود در سال های یائسگی، ممکن است احساس ویژه‌ای در او به وجود آید، به طوری که فکر کند دیگر حالت زنانگی خود را از دست داده است. در نتیجه این احساس، زنان نیروی عاطفی خود را که موجب تحریک جنسی مرد شده از دست می‌دهد. هر گونه کاهش علاقه نسبت به جذابیت شخصی، که همزمان با دگرگونی سریع ظواهر فیزیکی اتفاق می‌افتد، ممکن است به احساس امتناع و آشنایی بیشتر که موجب امتناع ورزیدن مرد از زن می شود کمک کند. این دگرگونی فیزیکی سریع در اثر یائسگی زن پدید می آید.

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره