زوج درمانی

عوامل موثر بر قدرت و توانایی جنسی

عوامل موثر بر قدرت و توانایی جنسی به این شرح است

سن

سن : مسلم است که توانایی جنسی در دوران جوانی بیش از دوران کهولت و پیری است و برای ایجاد نعوظ در سالمندان محرک های قوی لازم است. معهذا بعضی پیرانی دیده می‌شوند که دارای قدرت جنسی خوب و حتی بهتر از بعضی جوانان می باشند ولی اگر دقت نماییم که قدرت جنسی اینگونه پیران هم نسبت به قدرت جنسی شان در دوران جوانی کاسته است، بنابراین از دوران جوانی پا فراتر نهیم قدرت جنسی کمتر می شود.

آب و هوا و محیط زندگی

آب و هوا و محیط زندگی : در مناطق گرم و خشک، قدرت جنسی بیش از مناطق مرطوب است. پسران و دختران در نواحی گرم و خشک نسبت به نواحی سرد و مرطوب زودتر به سن بلوغ رسیده و ضمنا دوران بازنشستگی جنسی در مردان و یائسگی در زنان در نواحی گرم و خشک در سنین بالاتری صورت می‌گیرد، لذا توانایی جنسی هم در این مناطق زیادتر است. همچنین کسانی که در مناطق کوهستانی و ییلاقات زندگی می کنند، نسبت به شهرنشینان که دائماً با هیاهو جارو جنجال سر و کار دارند، واجد قدرت تناسلی بیشتری می باشند و بالاخره در بعضی فصول از سال چون بهار قدرت تناسلی بیشتر هویدا می گردد.

کارهای زیاد فکری و جسمانی

کارهای زیاد فکری و جسمانی : کارهای خیلی زیاد فکری، قدرت تناسلی را تقلیل می‌دهد و به همین سبب کسانی که در اثر داشتن بعضی مشاغل ناچارند روزانه انرژی خیلی زیادی مغزی و عصبی مصرف نمایند، اغلب از ضعف قدرت جنسی خود شاکی می‌باشند و همچنین بعضی از ورزشکاران به علت خستگی های مداوم جسمانی از نطر قدرت جنسی کاملاً در مضیغه اند.

عوامل موثر بر قدرت و توانایی جنسی

تتوس عصبی

تتوس عصبی : هر چه تنوس عصبی بهتر باشد، قدرت جنسی بیشتر است. ممکن است با وجود ضایعه نخاعی، پزشک تعیین علت آن را کشف ننماید. تصلب شرایین مغز که به آتروفی قشر معز و دمانس می انجامدنیز سزاوار اشاره است.

 نامزد

نامزد : وضع نامزد مونث جنسی در برخورد با مرد و صفات، خصایص و تغییرات اخلاقی او در بروز یا عدم بروز قدرت طبیعی جنسی مرد، موثری دارد. اصولا زنان ستیزه جو و زنانی که پاره ای هز صفات جنس مذکر در آنها هویدا است، سبب مخفی شدن قدرت جنسی مرد خصوصاً در مردانی که از لحاظ پسیکوسکسوئل نارسا هستند می‌شوند. همچنین چنانچه زن دارای یک حالت سردی بوده و نسبت به عمل جنسی تمایلی نشان ندهد، خواه ناخواه همین حالت، از قدرت و توانایی جنسی مرد خواهد کاست. بوی دلپذیر بعضی عطرهایی که زن بکار برده، شیوه آرایش مو، شکل پستانها و غیره ممکن است در بعضی مردان خاصیت برانگیزند شهوت داشته و در بعضی دیگر فاقد این اثر باشد. خلاصه باید گفت که جاذبه جنسی در روابط جنسی و قدرت تناسلی مرد، رل درجه اول را دارد. باید دانست که مسائل بالا بیشتر جنبه روانی داشته و از این طریق روی قدرت جنسی مرد تاثیر می نماید.

بیماری های هورمونی و متابولیک

بیماری های هورمونی و متابولیک : در تمام موارد کم کاری بیضه ها و نیز آنگاه که مقدار هورمون جنسی بدن کاهش یابد، ناتوانی جنسی پدید می آید، از اینرو وقوع آن در جریان هیپوگنادیسم، خواجگی، سندرم کلاین فلتر، کم کاری به ویژه در سندرم سیموند به علت تورم ها، کیست ها و هر آنچه که بر هیپوفیز و هیپوتالاموس فشار آورد. کم کاری تیروئید، سندرم کوشینگ و جز آن نامنتظره نیست. در تمامی مواردی که مقدار استروژن های بدن زیاد می شود وجود تومورهای استروژن ساز، سیروزها، بیماری ویلسون و دیگران ناتوانی جنسی حادث می‌شود. گاه همراه با چاقی های به ظاهر غیر مرضی ناتوانی جنسی وجود دارد و در این موارد باید عوامل جسمانی و روانی به ویژه احساس حقارت از کوچکی آلت به علت گرد آمدن چربی در شرمگاه و مدفوع شدن آلت در آن را در نظر داشت. در تمام موارد سوء تغذیه ها و گرسنگی های مزمن و شدید ممکن است ناتوانی جنسی پدید شود. در این موارد هم اندام آمیزشی آتروفی می‌باید و هم میل و توانایی جنسی از بین می‌رود و در برخی موارد پس از بهبود حال عمومی بیمار، باز نشانه های بیمار گونه جنسی تا حدودی پایدار می‌ماند. کمبود ویتامین B1 نیز ممکن است ندرتا ناتوانی جنسی ایجاد نماید.

دیابت

دیابت : واقعاً میزان وقوع ناتوانی جنسی در بیماران دیابتیک بسیار زیاد است و به ۲ تا ۵ برابر بر افراد عادی می رسد و هر چه سن بیماران بیشتر باشد، ناتوانی جنسی در ایشان شایع تر و مقاومتر است

نیاز به مشاوره حضوری دارید ؟!

اگر نیاز به مشاوره حضوری دارید می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ با پزشک و روانشناس متخصص ٬ دکتر حسین موسی زاده  مستقیما تماس حاصل فرمایید و با نحوه مشاوره ایشان آشنا شوید ٬ در صورت تمایل به رزرو وقت ملاقات با منشی دفتر مورد نظر واقع در تهران و یا کرج با شماره ۰۹۰۱۶۵۳۲۸۲۸ تماس حاصل فرمایید 

نیاز به مشاوره در منزل دارید ؟!

اگر ترجیح می دهید که  مشاوره در منزل شما صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۱۲۰۳۴۶۰۱۱ تماس حاصل فرمایید

نیاز به مشاوره تلفنی یا مشاوره تصویری دارید ؟! 

 اگر ترجیح می دهید مشاوره بصورت آنلاین و تلفنی یا تصویری از طریق برنامه هایی نظیر Whatsapp IMO Skype و .. صورت گیرد ٬ برای تعیین نوبت و هماهنگی می توانید با شماره ۰۹۳۵۸۹۰۸۸۱۹ تماس حاصل فرمایید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonدریافت وقت مشاوره